Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Arkeolojide Bir İlk!

Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor. İslam tarihinin ilk "Arkeoloji Kongresi", 2005 yılında ülkemizde düzenlenecek. İslam Tarih, Sanat ve K

Türkiye

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Ocak 2004 10:00
BİTİŞ TARİHİ: 27 Ocak 2004
+ Ajandama Ekle

b>Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor. İslam tarihinin ilk "Arkeoloji Kongresi", 2005 yılında ülkemizde düzenlenecek. İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) tarafından, İslam medeniyetinde arkeoloji konusunu gündeme getirecek uluslararası kongrenin ön çalışma toplantısı IRCICA Genel Direktörü Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun başkanlığında bugün ve yarın İstanbul'da yapılıyor. Yıldız Sarayı Çit Kasrı'nda saat 10.00'da başlayacak toplantıya, İhsanoğlu'nun yanı sıra Türkiye'den Prof.Dr. Günsel Renda, Prof.Dr. Oktay Aslanapa, Prof.Dr. Oluş Arık; Almanya'dan Prof. Lorenz Korn; Fransa'dan Prof.Dr. Francis Richard; Mısır'dan Prof.Dr. Rıfat Al-Nabrawi ve Suudi Arabistan'dan Abdülaziz Al-Rashid katılacak. 2005'te düzenlenecek kongreye ise bütün dünya ülkelerinden çok sayıda uzman katılacak.

Bir zamanlar İstanbul
İslam coğrafyasının kültür ve sanat gündemini elinde tutan IRCICA'nın 2004 yılı programları da belli oldu. Yıl sonuna kadar birbirinden önemli etkinliklere imza atacak olan merkezin gündeminde dikkat çekici sergiler de bulunuyor. İlk önemli sergi 12-23 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. Murşit Aydın'ın "Seramiklerle Eski İstanbul Gravürleri" sergisinde eski İstanbul'un konakları, kasırları ve çeşmeleri farklı bir teknikle izleyenlere sunulacak. Şimdilik tarihi belli olan diğer sergiler ise şöyle:
4-14 Mart tarihleri arasında Eda Özbekkangay'ın "Dede'den Torun'a Ebru Sergisi", 16-30 Eylül tarihleri arasında Güntülü Ağaçayak ve Hasene Kalkan'ın "Karma Çini Sergisi", ekim ayında ise bir hat sergisi izleyenlere sunulacak. IRCICA'nın Yıldız Sarayı Çit Kasrı'ndaki etkinlikler ücretsiz olarak takip edilebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arkeolojide-bir-ilk_8770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!