Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Asurlular İstanbul'da"

Kültepe'de gün ışığına çıkartılan eserler, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamındaki "Asurlular İstanbul'da" sergisi ile İstanbullularla buluşuyor.

Sergiler

"Asurlular İstanbul'da"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Aralık 2010 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 28 Mart 2011
YER: Aya İrini Müzesi, Sultanahmet, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Kültepe-Kaniş Kazısı Başkanlığı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla.
+ Ajandama Ekle

ültepe'de gün ışığına çıkartılan eserler, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamındaki “Asurlular İstanbul’da” sergisi ile İstanbullularla buluşuyor.

M.Ö. 2000 yılında Kaniş Krallığı’nın merkezi ve Anadolu’daki Asur Ticaret Kolonileri sisteminin başşehri olan ve Kayseri’nin 5 kilometre kuzeydoğusunda konumlanan Kültepe’de kazı çalışmaları 1948 yılından bu yana sürüyordu. Kazıda ulaşılan eserler, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü projeleri kapsamında düzenlenen “Asurlular İstanbul’da” sergisi ile görücüye çıkacak.

Sergi, 28 Aralık Salı günü saat 18:30’da Aya İrini Müzesi Atrium’da düzenlenecek kokteylle kapılarını aralayacak. Açılış, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün himayelerinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Şekib Avdagiç, Ayasofya Müzesi Başkan Vekili Sayın Doç. Dr. A. Haluk Dursun ve Kültepe-Kaniş Kazısı Başkanı Sayın Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu’nun katılımıyla düzenlenecek.

Kültepe-Kaniş Kazısı Başkanlığı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirilen “Asurlular İstanbul’da” sergisi, 28 Aralık 2010 – 28 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Ayasofya Müzesi Aya İrini Atrium’da görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/asurlular-istanbulda_84680.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!