Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Avrupa ve Akdeniz Kentleri Archimedes için İstanbul’da

Archimedes / İstanbul Büyük Şehir Belediyesi

yapi.com.tr

Toplantılar

Avrupa ve Akdeniz Kentleri Archimedes için İstanbul’da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Şubat 2007 09:30
BİTİŞ TARİHİ: 8 Şubat 2007
YER: İBB Başkanlığı, Saraçhane, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 455 13 00
+ Ajandama Ekle

stanbul Büyükşehir Belediyesi, Venedik Belediyesi ile birlikte MED-PACT programına yönelik olarak hazırladığı, “ARCHIMEDES” (Kentsel Dönüşüm ve Sürdürülebilir, Yenilikçi Akdeniz Ekonomik İşbirliği) Projesi'nin tanıtım toplantısını yapacak. Proje kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Venedik, Cenova, Bordeaux, Beyrut, Oran, Al-Mina ve Sofya belediye başkanlarını, başkan yardımcılarını ve yetkilileri ağarlayacak.

Basın toplantısının ardından bir tanışma toplantısı gerçekleştirecek olan heyet, üç gün boyunca İstanbul’da temaslarda bulunacak. Proje kapsamında, pilot bölge olarak belirlenen Eminönü’ne bir gezinin düzenlenmesi de planlanıyor.

Projede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Lider
Venedik Belediyesi’nin lider, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eş lider olduğu projenin ortakları İtalya’dan Cenova Belediyesi, Fransa’dan Bordeaux Belediyesi, Lübnan’dan Beyrut Belediyesi, Cezayir’den Oran Belediyesi, Lübnan’dan Al-Mina Belediyesi. Bulgaristan’dan Sofya Başkent Bölge İdaresi, Türkiye’den Marmara Boğazları ve Belediyeleri Birliği, İtalya’dan Cenova Ticaret Odası ve Cenova Üniversitesi ise projede iştirakçi konumunda bulunuyor. İstanbul İl Turizm Müdürlüğü de projede danışman olarak çalışacak.

Değeri Bilinmeyen Tarihi ve Kültürel Miras Hak Ettiği Değere Kavuşturulacak
Proje kapsamında, Akdeniz havzasındaki liman kentlerinde sürdürülebilir bir turizm uygulaması oluşturulmasının yanında, değeri bilinmeyen tarihi ve kültürel mirasın hak ettiği değere kavuşturulması amaçlanıyor. Proje ile ayrıca, yerel idareler, üniversiteler, araştırma enstitüleri, kentsel dönüşüm, turizm ve kültürel miras kurumları arasında iyi uygulamaları ve tecrübeleri karşılıklı aktarmak ve projede yer alan ülkeler arasında uzun süreli işbirliği sağlamak amaçlanıyor.

Pilot bölge olarak Eminönü ilçesinin belirlendiği proje kapsamında, yerel yönetimlerde, turizm ve kültürel miras konularında kapasite oluşturmaya yönelik seminerler düzenlenmesi; Eminönü bölgesindeki anıt ve anıt külliyelerinin turizm programlarına konulmasına yönelik, kültürel turizm yolculuk programı oluşturulması; gözden kaybolmakta olan eserlerin seminer, yayın ve bilgilendirme yoluyla tanıtımının yapılması; turistlerin, İstanbul efsane ve destanlarının bulunduğu tarihi bölgelere çekilebilmesi için, bunların araştırılıp yayınlanması ve turizm kılavuzlarına eklenmesi gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/avrupa-ve-akdeniz-kentleri-archimedes-icin-istanbulda_51333.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!