Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: ZeroBuild Forum’21
BÖLÜM SPONSORU

“Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları” Paneli

“Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları” sergisiyle eşzamanlı yayımlanan kitaba katkıda bulunan yazarların katılacağı panel, 14 Aralık Salı günü, 14.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi Sinema Salonu'nda gerçekleştirilecek. Hasan Kuruyazıcı'nın moderatörlüğünü üstlendiği panelin konuşmacıları, Prof. Dr. Edhem Eldem, Prof. Dr.

yapi.com.tr

Toplantılar

“Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları” Paneli
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Aralık 2010 14:00
BİTİŞ TARİHİ: 14 Aralık 2010 17:00
YER: İstanbul Modern - Sinema Salonu, Karaköy
DÜZENLEYEN: İstanbul Modern Sanat Müzesi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı,Uluslararası Hrant Dink Vakfı, HAYCAR Mimarlar ve Mühendisler Dayanışma Derneği işbirliğinde
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 240 33 61 - 62
+ Ajandama Ekle

STRONG>İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Uluslararası Hrant Dink Vakfı ve HAYCAR Mimarlar ve Mühendisler Dayanışma Derneği’nin işbirliğiyle hayata geçirilen “Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları” sergisi İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde açıldı.

Küratörlüğünü mimar Hasan Kuruyazıcı’nın yaptığı ve 2 Ocak 2011 tarihine kadar açık kalacak sergi, İstanbul’un şekillenmesinde rol oynayan ve bugün adı unutulmuş Ermeni mimarların katkılarını ortaya koymayı amaçlıyor.

Sergiyle eşzamanlı olarak yayımlanan kitaba, makaleleri ile katkıda bulunan yazarların katılacağı panel, 14 Aralık Salı günü, 14.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi Sinema Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Hasan Kuruyazıcı'nın moderatörlüğünü üstlendiği panelin konuşmacıları ise, Prof. Dr. Edhem Eldem (Boğaziçi Üniversitesi), Prof. Dr. Afife Batur (İstanbul Teknik Üniversitesi), Dr. Ahmet Ersoy (Boğaziçi Üniversitesi) ve Dr. Elmon Hançer (Sanat Tarihçisi).

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/batililasan-istanbulun-ermeni-mimarlari-paneli_84367.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!