Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Eskizin İzinde
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Bengüboz’un Objektifinden Mudurnu’da Erken Cumhuriyet Dönemi"

Mudurnu’nun bir döneminin sosyal ve ekonomik yaşamını belgeleyen, küratörlüğünü Dr. Ayşe Ege Yıldırım'ın üstlendiği sergi, MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tek Kubbeli Salon’unda 30 Temmuz'a kadar gezilebilir.

yapi.com.tr

Sergiler

"Bengüboz’un Objektifinden Mudurnu’da Erken Cumhuriyet Dönemi"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Temmuz 2016
BİTİŞ TARİHİ: 30 Temmuz 2016
YER: MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tek Kubbeli Salonu
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (VEKAM), Mudurnu Belediyesi, Mudurnu Kaymakamlığı ve Bolu Mudurnulular Derneği ortaklığı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu desteği ile

WEB ADRESİ:

www.mudurnukentarsivi.org

+ Ajandama Ekle

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (VEKAM), Mudurnu Belediyesi, Mudurnu Kaymakamlığı (Halk Eğitim Merkezi) ve Bolu Mudurnulular Derneği ortaklığı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu desteği ile düzenlenen “Anadolu’dan Bir Tanık: Bengüboz’un Objektifinden Mudurnu’da Erken Cumhuriyet Dönemi” adlı sergi Ankara’nın ardından İstanbul’da ziyarete açıldı.

Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ‘Mudurnu Tarihi Ahi Kenti’, İpek Yolu üzerindeki stratejik coğrafi konumu ile Erken Osmanlı döneminin önemli bir ahilik-esnaf kenti ve yurtsever bir cumhuriyet şehri. 1. Dünya Savaşı sırasında düştüğü esir kampında fotoğrafçılığı öğrenen Ahmet İzzet Bengüboz’un, savaş sonrası döndüğü memleketi Mudurnu’da 1920’li ve 1930’lu yıllarda çektiği fotoğraflar, bir dönemin sosyal yaşamına ışık tutan önemli bir belge niteliği taşıyor.

Bengüboz’un

“Anadolu’dan Bir Tanık: Bengüboz’un Objektifinden Mudurnu’da Erken Cumhuriyet Dönemi” adlı sergi, yaklaşık 100 yıl sonra, yüksek tarihi ve sanatsal değere sahip bu özel fotoğraf koleksiyonunu ilgilileriyle buluşuyor. Mudurnu’nun bir döneminin sosyal ve ekonomik yaşamını belgeleyen serginin, ilk gösterimi Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla 19-30 Nisan arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Sergi, 30 Temmuz 2016 tarihine kadar, MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tek Kubbeli Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

Sergi projesi kapsamında hazırlanan aynı adlı kitap, Yapı Kredi Yayınları tarafından piyasaya sunuldu. Fotoğraf koleksiyonunu içeren sanal arşive ise www.mudurnukentarsivi.org adresinden ulaşılabilir.

Bengüboz’un

Reklam Goruntulenme Bolumu

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bengubozun-objektifinden-mudurnuda-erken-cumhuriyet-donemi_146645.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!