Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Bir Başka Küreselleşme Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nda

'Bir Başka Küreselleşme' Belgesel Gösterimi

yapi.com.tr

Diğer

Bir Başka Küreselleşme Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Mart 2006 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 2 Mart 2006
+ Ajandama Ekle

b>Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nda "İktisat / Ekonomi" teması altında, 'Bir Başka Küreselleşme' adlı Fransız yapımı belgesel gösterilecek. 2 Mart Perşembe günü saat 19:00'da yapılacak gösterimin ardından, Gazeteci – Yazar Ömer Madra, "Bu Terazi Bu Sıkleti Çekmez" konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

Belgesel, Aralık 1999'da 40 bin göstericinin Dünya Ticaret Örgütü'nü (WTO) protesto etmek için Seattle sokaklarını işgal etmesiyle başlayan ve birkaç yıl içinde protesto hareketlerinin sayısının artmasıyla tüm dünyaya yayılan alternatif küreselleşme hareketini konu alıyor. İçinde daha çok insanlık ve dayanışma bulunan farklı bir küreselleşmeyi talep edenlerin anlatıldığı filmde, kabul edilmiş teorilere karşı olan ekonomistlerin görüşleri ve alternatif ağların sürekli değişen hikayeleri yer alıyor.

Filmin Künyesi

Bir Başka Küreselleşme
Yönetmenler: François Christophe, Frédéric Castaignede
Fransa/ 2000
Süre: 60'

Ömer Madra
1945'te İstanbul'da doğdu. 1968'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. 1970-1982 yılları arasında aynı fakültede uluslararası hukuk dalında öğretim üyeliği yaptı. 1982-1994 yılları arasında Milliyet gazetesi, Şehir, Gergedan, Playboy, Start, Arredamento/Dekorasyon dergilerinde gazetecilik, dergi editörlüğü ve yazarlık yaptı. 1990'da Güneş gazetesi Pazar ekinde genel yayın yönetmenliği ve köşe yazarlığı görevini üstlendi. 1999-2000 yıllarında Yeni Binyıl gazetesinde köşe yazarlığı ve 2004-2005'te Birgün gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 2000'den günümüze kadar, acikradyo.com.tr'de "Kâinatın Tefrikası" başlığıyla yaklaşık 500 makale yayımladı. 1995'ten bugüne kurucu ortağı ve Genel Yayın Yönetmeni olduğu Açık Radyo'da program yapan Madra, 1996'dan bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nın Belgesel Sinemacılar Birliği danışmanlığında hazırlanan programı, her hafta farklı bir temayı içeren filmler ve ardından yapılan söyleşilerden oluşuyor. Seanslar, (0212) 334 22 70 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılarak ücretsiz izlenebiliyor.

Osmanlı Bankası Müzesi
Bankalar (Voyvoda) Caddesi
No:35/37 Karaköy
Tel: (212) 334 22 70

www.obmuze.com

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/bir-baska-kuresellesme-osmanli-bankasi-muzesi-sinemasinda_42071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!