Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Contemporary Istanbul Art Fair

Uluslararası çağdaş sanat camiası ve Türk sanatseverlerin merakla beklediği Contemporary Istanbul Art Fair , 16 - 19 Ekim tarihleri arasında, Akbank Private Banking sponsorluğunda, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda gerçekleşecek. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Contemporary Istanbul, Türkiye’de

yapi.com.tr

Buluşmalar

Contemporary Istanbul Art Fair
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Ekim 2008
BİTİŞ TARİHİ: 19 Ekim 2008
YER: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu, Harbiye, İstanbul
+ Ajandama Ekle

luslararası çağdaş sanat camiası ve Türk sanatseverlerin merakla beklediği Contemporary Istanbul Art Fair , 16 - 19 Ekim tarihleri arasında, Akbank Private Banking sponsorluğunda, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda gerçekleşecek.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Contemporary Istanbul, Türkiye’de bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı “çağdaş sanat etkinliği”nden biri olarak İstanbul’un kültürel ve sanatsal yaşamını dünyaya açmaya devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen eserle 16 - 19 Ekim 2008 tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda, kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Contemporary İstanbul’un ana sponsorluğunu bu yıl Akbank Private Banking  üstlendi. Finans ve sanat dünyasının birbirleri ile olan ilişkisine en iyi örnek olmayı hedefleyen Akbank – Contemporary Istanbul iş birliğinin, Türkiye’deki güncel sanatın hem üretimi hem de yayılmasını geliştirmesi açısından etkili olması bekleniyor.

Bu yıl oldukça etkin bir iletişim planı geliştiren Contemporary İstanbul’un yurt içinde medya sponsorluğunu CNN Türk, Hürriyet, Referans, Radikal, Milliyet Sanat, Turkish Daily News ve Digitürk  üstlenirken, uluslararası platformda ise 13 ülkede 28 dergide, 42 frekans fuar ile ilgili ilan ve haber yayınlanacak. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ise her yıl olduğundan daha fazla yer vererek tüm şehirde Contemporary Istanbul’u milyonlarca İstanbullu’ya duyuruyor.

Contemporary İstanbul’un sanat dergileri sayesinde ulaşmayı planladığı yaklaşık 3.5 milyon dergi okuyucusunun ağırlıklı olarak Contemporary Istanbul’un ana hedef kitlesini oluşturan sanat platformu profesyonelleri (galericiler, müzayedeciler ve sanat eleştirmenleri), sanatçılar ve koleksiyonerlerden oluşması açısından etkisinin, bu sayının ifade ettiğinin çok daha ötesinde olması bekleniyor. 

Bu yıl 50 bini aşkın kişinin ziyaret edeceği öngörülen Contemporary Istanbul’un, sanatseverlerin odak noktası haline gelecek pek çok özel projeye imza atması planlanıyor. Her yıl yerli, yabancı bir çok sanatçının  resim, heykel, fotoğraf,enstalasyon, video art ve dijital sanat eserine ev sahipliği yapan fuarın bünyesinde bu yıl özel bir proje olarak yurtdışından gelecek sergilerin yanı sıra “International Video Screening” adı altında, farklı ülkelerin sanatçılarının  videoları izleyicilerle paylaşılacak.

Geniş bir katılımın söz konusu olduğu Contemporary İstanbul’da,90’ı yabancı, 148’i yerli  238 sanatçının eserlerine yer verilecek. Contemporary Istanbul bu yıl, sanatçı  insiyatiflerine de yer vermektedir. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti’nin desteği ile yürütülen projede, genç sanatçılardan oluşan insiyatiflerle ülkemizdeki çağdaş sanatın çarpıcı örnekleri, izleyiciler tarafından görülebilecek. 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/contemporary-istanbul-art-fair_63620.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!