Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Contemporary Istanbul" Konferanslar Dizisinin İlki 16 Eylül’de

İstanbul, uluslararası çağdaş sanat camiası ve Türk sanatseverlerin merakla beklediği Contemporary Istanbul Sanat Fuarı’ndan tam bir ay önce, 16 Eylül tarihinde çok önemli bir konferansa ev sahipliği yapıyor. Contemporary İstanbul Konferanslar Dizisi kapsamında The Sofa Hotels & Residences’da gerçekleşecek konferansa, çağdaş sanat dünyasının ünlü

yapi.com.tr

Toplantılar

"Contemporary Istanbul" Konferanslar Dizisinin İlki 16 Eylül’de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Eylül 2008
YER: The Sofa Hotels & Recidences, Teşvikiye, İstanbul
+ Ajandama Ekle

İstanbul, uluslararası çağdaş sanat camiası ve Türk sanatseverlerin merakla beklediği Contemporary Istanbul Sanat Fuarı’ndan tam bir ay önce, 16 Eylül tarihinde çok önemli bir konferansa ev sahipliği yapıyor. Contemporary İstanbul Konferanslar Dizisi kapsamında The Sofa Hotels & Residences’da gerçekleşecek konferansa, çağdaş sanat dünyasının ünlü küratörlerinden, Akademie der Künste Berlin’in sanat direktörü Johannes Odenthal ile Tagesspiegel yazarlarından, sanat eleştirmeni, küratör ve editör Nicola Kuhn da katılacak.

 Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Contemporary Istanbul, Türkiye’de bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı “çağdaş sanat etkinlikleri”nden biri olarak İstanbul’un kültürel ve sanatsal yaşamını dünyaya açmaya devam ediyor. 16-19 Ekim tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek Fuar’dan bir ay önce, Contemporary Istanbul, 16 Eylül tarihinde, The Sofa Hotels & Residences’da tüm çağdaş sanat meraklılarının ilgisini çekecek bir konferans düzenleyecektir.

Türkiye’den ve dünyadan çağdaş sanat alanındaki en önemli isimlerin katılacağı konferansın açılış konuşmalarını, Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Danışma Kurulu üyesi, küratör ve sanat kuramcısı Çetin Güzelhan yapacak. Ardından dünyaca ünlü bir isim, sanat eleştirmeni Johannes Odenthal “Politikaların ve sanat endüstrisinin güncel sanattaki belirleyici rolü” konulu bir konuşma yapacak.

Contemporary Istanbul’un sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştireceği Konferansta daha sonra Almanya’nın günlük gazetelerinden Tagesspiegel’in editörü ve sanat eleştirmeni Nicola Kuhn “Globalleşen dünyada sanat fuarlarının ve sanat galerilerinin eğilimleri” konulu sunumunu gerçekleştirecek.

İstanbul Modern’in şef küratörü, Levent Çalıkoğlu’nun “Türkiye’de çağdaş sanatın toplumsal konumu” konulu konuşmasının ardından, yerli ve yabancı birçok katılımcının yer aldığı kapanış paneline geçilecek. “Globalleşen Dünyada çağdaş sanat eğilimi”  başlığı altında Türkiye’deki Çağdaş Sanat dünyasının önde gelen aktörlerinin ve yabancı konuşmacıların katılacağı bir panel gerçekleştirilecektir. Contemporary İstanbul Direktörü Dr. Emin Mahir Balcıoğlu’nun yöneteceği panelin devamındaki tartışmalarla konferans tamamlanacaktır.

Fuar, 16-19 Ekim’de Lütfi Kırdar’da

Yerli ve yabancı 68 galeri ile 16 - 19 Ekim 2008 tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda, kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Contemporary İstanbul’un ana sponsoru bu yıl Akbank Private Banking.  Bu yıl geçen yıla göre daha da etkin bir iletişim planı geliştiren Contemporary İstanbul’un yurt içinde medya sponsorluğunu Doğan Medya Grubu üstlenirken, uluslararası platformda ise 13 ülkede 28 dergide fuar ile ilgili ilan ve haber yayınlanacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/contemporary-istanbul-konferanslar-dizisinin-ilki-16-eylulde_63153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!