Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Dilek Özmen AKM'de

Ressam Dilek Özmen, 14 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde, İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Set üstü salonu’ndaki bu sergi sanatçının 14. kişisel resim sergisi.

yapi.com.tr

Sergiler

Dilek Özmen AKM'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Mayıs 2008 15:25
BİTİŞ TARİHİ: 3 Haziran 2008 15:25
YER: Atatürk Kültür Merkezi, Taksim, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 251 56 00 E: lebriz.com/dilekozmen
+ Ajandama Ekle

Ressam Dilek Özmen, 14 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında  Atatürk Kültür Merkezi’nde, İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Set üstü salonu’ndaki bu sergi sanatçının 14. kişisel resim sergisi.  Kadın imgeleminden yola çıktığı resimlerinde; yağlıboya ve karışık teknikleri bir arada kullanan ressam  kadının duygu dünyasında bir yolculuğu aktarırken; varolan iç dünyası ve dışa aktardığı görünümünü sorgulayarak, yaşamdaki çelişkiler, gelgitler üzerine felsefesini kuruyor.

    
Çağımızın getirdiği iletişim zorlukları, kişilerarası yabancılaşma, dış çevreye ve zaman zaman da kendine olan uzaklaşma resimlerin temelini oluşturuyor.Dışavurumcu bir anlatımı benimserken, kadın figürlerinde yüz ayrıntılarına yer vermeyişi ve ifadeyi renk yoğunluklarıyla aktarması sanatçının resimlerini farklı kılıyor. İzleyici bu yüzlerde yalnızlığı, yabancılaşmayı sezerken, desenin bütününde görülen renk arayışları, neşeli ve dinamik geçişler kadının ruh durumuyla dışa yansıması arasındaki farklılığı gösteren somut belirtiler olarak ilgi çekiyor.Dilek Özmen 1992 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Halen Unesco (AİAP) Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) ve Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) üyesidir. Sanatçı resim çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası ödülleri bulunan yurtiçi ve yurtdışında toplam 27 karma sergide yer almış olan Özmen, evli ve iki çocuk annesidir.


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/dilek-ozmen-akmde_61254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!