Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesi 2014

Bayramiç Yeniköy, 4. kez ev sahipliği yapacağı 'Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesi' ile isteyen herkesi içinde yaşadığımız yapıları birlikte yapmaya ve öğrenmeye davet ediyor.

yapi.com.tr

Eğitimler

Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesi 2014
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Temmuz 2014
BİTİŞ TARİHİ: 26 Temmuz 2014
YER: Muratlar köyü, Bayramiç
ŞEHİR: Çanakkale
DÜZENLEYEN:

Bayramiç Yeniköy

+ Ajandama Ekle

3 hafta sürecek olan atölyeye haftalık olarak katılınabildiği gibi, başından sonuna kadar da dahil olunabiliyor. Birbirini takip edecek şekilde kurgulanan atölye konuları, ayrı katılımlara da uygun.
 
1.Hafta : 5-10 Temmuz

Ekolojik mimarlık, permakültür ve yerleşkeler ile ilgili teorik programda daha iyi bir dünyanın inşası için farklı olasılıklar üzerinde konuşulacak. Teorinin yanında bazı ekolojik yapım tekniklerini göstermek için, saman balyası duvar, kerpiç, cob yapımı gibi saha çalışmaları yapılacak. Ayrıca yabancı örnekler hakkında konuşulacak; katılımcılar kendi projelerini paylaşacaklar ve onların tasarım fikirleri üzerinde durulacak. Aynı zamanda geçen sene olduğu gibi, katılımcılarla birlikte Yeniköy için bir yapı tasarlanıp, üzerinde ilk çalışmalar gerçekleştirilecek.
 
2.Hafta: 11-18 Temmuz

Saman balyası ile yapım teknikleri üzerinde çalışılacak. Ayrıca, temel sıva yapım teknikleri gösterilecek. Ekolojik yapılar ve malzemeler üzerine anlatımlar olacak. Saman balyasının dünyada uygulanan farklı teknikleri ve tipleri üzerine dersler görülecek; ama çoğunlukla sahada -pratik ağırlıklı- çalışılacak. Amaç, bu hafta sonuna kadar yapının tüm duvarlarının bitirilmesi.
 
3.Hafta: 19-26 Temmuz

Farklı sıva teknikleri ve dekorasyon yöntemleri, toprak sıva, kireç sıva ve farklı cob teknikleri üzerinde çalışılacak. Böylelikle yapının dış cephe sıvası bitmiş olacak ve mümkün olduğunca kısa sürede kullanıma uygun hale gelmesine çalışılacak. Farklı ihtiyaçlara göre farklı sıva teknikleri denenecek. İkinci haftada olduğu gibi, ekolojik mimarlık üzerine çeşitli anlatımlar ve dersler olacak. Ayrıca 1 gün saman balyası tekniğine ayrılacak.

Eğitmenler:

Matthieu Pedergnana, Ece Aslan, Mustafa Alper Ülgen

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ekolojik-mimari-ve-dogal-yapilar-atolyesi-2014_122296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!