Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Fibrous Structures’ın 2. Etabı Londra'da Başlıyor

Lifli Strüktürler (LY/FS_ fibrous structures)

yapi.com.tr

Diğer

Fibrous Structures’ın 2. Etabı Londra'da Başlıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Kasım 2007
BİTİŞ TARİHİ: 12 Kasım 2007
YER: Architectural Association (AA) School of Architecture 36 Bedford Square, London
DÜZENLEYEN: Architectural Association - İTÜ - Adams Kara Taylor Mühendislik - Lafarge
DİĞER BİLGİLER: T: +44 (0)20 7887 4014 F: +44 (0)20 7414 0782 E: visitingprogrammes@aaschool.ac.uk
+ Ajandama Ekle

seneyi kapsayan bir tasarım araştırma projesi olan Lifli Strüktürler'in (LY/FS_ fibrous structures) ikinci workshop'u 03 - 12 Kasım 2007 tarihleri arasında Londra Architectural Association'da gerçekleştirilecek.

Projenin yöntemi, güncel dijital tasarım teknolojilerini, parametrik tasarım gereçlerini ve süper akışkan hazır beton kullanarak lifli strüktürler adı verilen strüktürel yapıların tasarımını ve geliştirilmesini içeriyor. Workshop kapsamında AA'nın Dorset'teki tesislerinde fiziksel döküm, prototipler ve Ocak 2008'de İstanbul’da Garanti Galeri'de yapılması planlanan serginin tasarımı geliştirilecek.

Proje, Londra’dan Adams Kara Taylor Mühendislik danışmanlığı altında, Lafarge sponsorluğunda ve Architectural Association ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile sürdürülüyor. Proje, mimar Nilüfer Kozikoğlu, mimar mühendis Claudia Pasquero ve Marco Poletto işbirliğinin ortak çalışması. Proje programının devamında 2010 İstanbul için pavyon tasarımı hedefleniyor.

Projenin ilk etabında 24 Şubat - 02 Mart 2007 tarihleri arasındaYard. Doç Meltem Aksoy’un danışmanlığında, AA ve Türk öğrencilerinin katılımı ile Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından İTÜ'de bir workshop gerçekleştirilmişti. Etkinlikte, katılımcı öğrencilerle birlikte tasarım metodu matrisinde yeralan paralel araştırmalar yapılmıştı, grid organizasyonları (İslami örüntüler) strüktürel operatörler (3. boyut kurguları) fiziksel model denemeleri ve görselleştirme tekniklerinin kullanılması ile modeller oluşturulmuştu. Workshop, AA direktörü Brett Steele ve AKT kurucusu Hanif Karanın konuşmacı olduğu bir sempozyumla sona ermişti.

Lifli Strüktürlerin diğer etabında workshopta denenen yeni beton döküm tekniği defalarca test edildi. Yaz boyunca İTÜ İnşaat Fakültesi laboratuarlarınla yapılan lifli beton parça testleri ile projenin malzeme araştırması geliştirildi.

Garanti Galeri, Ocak 2008'deki sergi için Kasım 2007'nin ikinci haftasından itibaren İTÜ ve AA öğrencilerinin katılımı ile İstanbul’da serginin ön kurulumunu gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/fibrous-structuresin-2-etabi-londrada-basliyor_57141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!