Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Genç Girişimciler" İçin "Usta İletişimci" Daljit Singh Konuk Ediliyor

Türkiye'de interaktif tasarım ve teknoloji dünyasında faaliyet gösteren “Yoğurt Teknolojileri” firmasının kurucusu Cemil Türün, Londra merkezli interaktif iletişim firması Digit'in kurucusu ve bağımsız sanat yönetmeni olan Daljit Singh ile “Yılın Genç İnteraktif Medya ve Sinema & Televizyon Girişimcisi” Yarışması’nın ödül törenine paralel olarak

yapi.com.tr

Buluşmalar

"Genç Girişimciler" İçin "Usta İletişimci" Daljit Singh Konuk Ediliyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Eylül 2010 18:00
BİTİŞ TARİHİ: 23 Eylül 2010 19:30
YER: Cezayir Restaurant, Galatasaray, Beyoğlu - İstanbul
DÜZENLEYEN: British Council Türkiye, Genç Yaratıcı Girişimciler Kulübü ile birlikte.
+ Ajandama Ekle

B> “Yılın Genç İnteraktif Medya ve Sinema & Televizyon Girişimcisi” Yarışması’nın ödül töreninde, “2. Genç Yaratıcı Girişimciler Kulübü” toplantısı paralelinde interaktif tasarım dünyasının önemli ismi Daljit Singh konuk edilecek.

Türkiye'de interaktif tasarım ve teknoloji dünyasında faaliyet gösteren “Yoğurt Teknolojileri” firmasının kurucusu olarak özgün tasarım ve teknoloji ürünlerine imza atan Cemil Türün, Londra merkezli interaktif iletişim firması Digit'in kurucusu ve bağımsız sanat yönetmeni olan Daljit Singh ile interaktif medya alanında girişimcilik üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

Söyleşi, 23 Eylül 2010 tarihinde, İstanbul Cezayir Restaurant'ta izlenebilir.

Program
18:00
Buluşma
18:30 Cemil Türün - Daljit Singh söyleşisi
19:30 “Genç Girişimciler” yarışmasının kazananlarının anonsu ve kokteyl


Daljit Singh

Bağımsız sanat yönetmeni Daljit Singh, uluslararası üne sahip Londra kökenli dijital ajans olan Digit'in kurucusu. Teknoloji aracılığıyla insanları bir araya getiren, basit insan etkileşimlerini araştıran bir ArGe programını etkili bir şekilde uygulayan Singh’in, Digit'i tam olarak da bu proje üzerinden itibar sahibi bir kurum haline getirmiş olduğu söylenebilir.

Singh, büyümekte olan genç ve yaratıcı kurumlarla birlikte çalışarak, ekibin güçlü yönlerine dayanan çok yönlü bir hizmet yelpazesi geliştiriyor. Bu benzersiz yaklaşım sayesinde hem amaca uygun eğitim kursları şekillendirebiliyor hem de dışarıdan gözlem yaparak ekibin içinde kalmaya devam ediyor.

Digit; Motorola, Shell, Nokia, Microsoft, Habitat, National Gallery ve Wallpaper gibi kurumlarla yaptığı çalışmalarla, D&AD Black Pencil Award, Design Week Best of Show ve BAFTA ödüllerine layık görülen bir pratik…

Sektöründe aktif bir katılımcı olarak British Council Tasarım Danışma Grubu, Tasarım Komisyonu (Design Council), INIVA Yönetim Kurulu ve Ulusal Gençlik Tiyatrosu gibi oluşumlarda kurul danışmanı olarak da çalışan Singh, şu anda da Onedotzero Yönetim Kurulu üyesi. Kısa bir süre önce “Uluslararası Dijital Sanat ve Bilimler Akademisi” üyeliği için davet alan Singh, iki sene üst üste FT'nin “Zirvedeki 50 Yaratıcı Zeka” listesinde de yer aldı.

Aktif bir girişimci olan Singh, kendisine ait İngiliz-Hint gıda markası “Mr Singh's”i de geliştirdi. Markanın açılışı ise, Singh’in büyükbabasının 1940'larda geliştirdiği Bangras sosis tarifiyle yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/genc-girisimciler-icin-usta-iletisimci-daljit-singh-konuk-ediliyor_82763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!