Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

"Göç"

İki kadın sanatçı Dilek Kutzli ve Ece Clarke "Göç" teması üzerine ortak sergileriyle 22 Ekim - 27 Kasım tarihleri arasında Casa Dell'Arte Galeri'de bir araya geliyor. İki sanatçının yer değiştirme ve göç konusunda kişisel meditasyonu olarak algılanabilecek sergisi, ev ve kültürel kimlik konularında bir beyin fırtınası ortaya koymayı hedefliyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"Göç"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Ekim 2010
BİTİŞ TARİHİ: 27 Kasım 2010
YER: Casa Dell'Arte Galeri, Beyoğlu - İstanbul
DÜZENLEYEN: Casa Dell'Arte Galeri
DİĞER BİLGİLER: A: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:3 D:10, Beyoğlu - İstanbul T: (212) 251 12 14 (212) 251 12 74
+ Ajandama Ekle

ki kadın sanatçı Dilek Kutzli ve Ece Clarke “Göç” teması üzerine ortak sergileriyle 22 Ekim – 27 Kasım tarihleri arasında Casa Dell'Arte Galeri'de bir araya geliyor.

"Ekonomik, toplumsal ya da siyasal nedenlerle bireylerin ya da toplulukların bir yerleşim yerinden başka bir yerleşim yerine, bir ülkeden başka bir ülkeye gitme eylemi" , TDK göçü böyle tanımlıyor. Sebepleri ve etkileri sosyal bilimlerin birçok alanında araştırma konusu olan bu karmaşık sosyal olgunun ülkeleri, kültürleri ve milli kimlikleri asırlardır geri dönülmez bir şekilde değiştirdiği kuşkusuz. Bu akademik tanım ve genel başlık aslında sayısız küçük maceranın birleşmesinden oluşuyor. Ece Clarke ve Dilek Kutzli'nin hikayeleri ise bunlardan sadece ikisi olarak gösterilebilir.

İngiliz eşiyle 18 yıl önce İstanbul'da tanışmış ve o günden beri Singapur, İngiltere ve Katar'da yaşamış olan Ece Clarke, 7 yıl önce İngiltere'ye yerleşmeye karar vermiş. Dilek Kutzli ise Stuttgart'ta tanıştığı İsviçre'li eşi Thomas'la ikisine de yabancı bir kent olan Bodrum'da ikamet ediyor.

İki sanatçının yer değiştirme ve göç konusunda kişisel meditasyonu olarak algılanabilecek sergisi, ev ve kültürel kimlik konularında bir beyin fırtınası ortaya koymayı hedefliyor. Çeyiz sandıkları, çadır ve mangallarla yola çıkılan göç hikayeleri, bilinmeyene yolculuklar ve mecburi ayrılıklar bu iki sanatçının gözünden bazen tren istasyonunda bir bavul bazen de mangal kömürüyle boyanmış tablolar olarak karşımıza çıkıyor.

Kutzli ile Clarke’ın ortak sergisi “Göç”, 22 Ekim – 27 Kasım 2010 tarihleri arasında ve Salı’dan Cuma’ya 10:00 – 19:30, Cumartesi ise 12:00 – 19:00 saatleri arasında Casa Dell'Arte Galeri'de görülebilir.

Dilek Birdinç Kutzli

1953 yılında Ankara'da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü'ne girdi. Bölüm birinciliği ile mezun oldu. Merkezi Viyana'da bulunan bir sanat grubunun APT, (Art, Place, Time) üyesi ve merkezi Bodrum'da bulunan Uçan Üniversite Sanat Grubunun kurucu üyesidir. Çalışmalarına 2002 yılından beri Bodrum'daki atölyesinde devam etmektedir.

Ece Clarke

İstanbul'da doğan, Türkiye ve Almanya'da eğitim gören, daha sonra ise Uzak Doğu, Orta Doğu, ABD’de yaşayan, şu anda ise Londra'da ikamet eden Ece Clarke, yaşamının her döneminde farklı kültür, din ve değişken siyasi ortamların içinde yer aldı ve bunlardan etkilendi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/goc_82573.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!