Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Harekete Geçen Video Kuryeleri, Hafriyat'ta

Taking Action! - Kurye Uluslararası Video Organizasyonu

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Aralık 2007 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 10 Aralık 2007
YER: Hafriyat Karaköy
DÜZENLEYEN: Kurye (Courier) Uluslararası Video Organizasyonu
DİĞER BİLGİLER: Adres: Necatibey Caddesi No:79 Karakoy/Istanbul
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\etkinlik\57801-1.JPG"align="left" hspace=5 vspace=5>
"Savaş ve aşırı kapitalizm üzerine kurulu, günümüz küresel dünya düzenine karşı sadece iyi niyetli ütopyacılıkla savaşmak mümkün mü? Burada nasıl bir iyimserlikten bahsediyoruz? Bize göre, asıl ihtiyaç duyulan aktif bir iyimserliktir –ya da belki hareket halinde bir iyimserlik. Her hareket/eylem bir karşı-hareket/eylem gerektirir. Eğer mevcut küresel siyasi ve iktisadi düzenden memnun değilsek, bu düzenin sonuçlarını, fiziki çevremiz ve hareketlerimiz/eylemlerimiz üzerindeki şekillendirici etkilerini geri çevirmek için harekete geçmeliyiz."

Bu sözler, Kurye (Courier) Video Organizasyonu'nun son etkinliği 'Harekete Geçmek!' (Taking Action!) isimli sergisinin çıkış noktasını ve temasını anlatıyor. Organizasyon aynı zamanda, küratoryal etkinlikler ve 'seçen' ile 'seçilen' ilişkisine takılan sergilere de bir tür eleştiri yöneltmek niyetinde. Bu yüzden, imajların, nesnelerin ulaşılabilir ve dolaşım halinde olması temasından yola çıkan Kurye, herhangi bir seçici kurul veya süreç olmadan tüm sanatçıların gönderilmiş tüm videolarını İstanbul ve devamında farklı şehirlerde sergileyecek. Bu 'hareketli' sergiyi bir festival olarak görmek isteyen Kurye Video Organizasyonu böylelikle, geniş çaplı kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Kurye Uluslararası Video Organizasyonu bu hareketli festival ve ulaşılabilir sanat teması için dünyanın dört bir yanından video sanatçılarına 'harekete geçin' çağrısında bulundu; onları küresel kapitalizm, savaş ve bunların günlük hayatlarımıza etken olarak nasıl çevremizi şekillendirdiği hakkında yorum yapan ve hatta mevcut sisteme karşı durmak için olası yollar bulup bize iyimser olmak için neden veren işler yapmaya davet ediyor. Eninde sonunda bu fikirler çerçevesinde üretilen işlerin her biri zaten kendiliklerinden başkaldırı eylemleri olacaktır.

Serginin ilk ayağı ise, iddialı işlere mekanlık eden Hafriyat Karaköy'de gerçekleştiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/harekete-gecen-video-kuryeleri-hafriyatta_57801.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!