Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

"Türkiye'de Mevzuatlar Kafa...

"İleri Japon Sismik İzolasyon ve Yapı Güçlendirme Teknolojileri"

Dünyaca ünlü mimarlık, mühendislik ve inşaat firması Takenaka Corpooration ve Türkiye'nin önde gelen mimarlık ofislerinden DOME Partners işbirliğinde düzenlenen seminer dizisi, İstanbul ve Ankara'da ilgilileriyle buluşacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

"İleri Japon Sismik İzolasyon ve Yapı Güçlendirme Teknolojileri"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Ekim 2013
BİTİŞ TARİHİ: 25 Ekim 2013
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), İstanbul // Ankara HiltonSA, Ankara
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Takenaka Corpooration ve DOME Partners işbirliğinde, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) organizasyonu ile

TELEFON: 212 266 70 70
+ Ajandama Ekle

Takenaka Corporation kendi bünyesindeki, inşaat ve yapı çalışmaları alanında dünyanın en büyük araştırma merkezi olan Ar&Ge Enstitüsü'nde geliştirdiği mühendislik teknolojileri doğrultusunda, Japonya’daki sismik izolasyon ve strüktürel kontrol uygulamaları, mevcut yapıların depreme karşı güçlendirilmesi ve ileri Japon mühendislik teknolojileri gibi ülkemizi yakından ilgilendiren konulara açıklık getirecek.
 
23 Ekim’de Yapı-Endüstri Merkezi ve 25 Ekim’de Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleşecek konferanslarda, her gün deprem riskiyle karşı karşıya olan Türkiye için, deprem direnci teknolojilerinin mimar, mühendis ve geliştiricilere aktarımı yoluyla inşaat sektöründe başarılı bir gelişim elde edilmesi amaçlanıyor.

DOME Partners'ın seminer katılımcılarına mesajı ise şöyle:
 
"Bu seminer ile tüm katılımcılara, binalarda sosyal sermaye açısından performans takibi üzerine düşünme şansı tanımak istiyoruz. Türkiye bir deprem ülkesi ve kalabalık nüfusa sahip Marmara Denizi kıyıları 1999 yılında meydana gelen İzmit depremi ile geniş çaplı hasara uğradı. Ülkemizdeki yapıların deprem güvenliği bakımından takibi önemsenerek, 2012 yılında T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından ulusal deprem strateji ve eylem planı başlatıldı. Bu yapılanma, deprem direnç teknolojileri gibi çeşitli teknik standartları geliştirmek ve inşaat sektöründe sürekli büyümeyi sağlamak için gerekli bir adımdır. Bu seminer ile birlikte, tüm katılımcılarımızın, ülkemizde gelecekte daha yüksek oranda ihtiyaç duyulması beklenen deprem direnç teknolojileri gibi konularda güncel durumları tekrar gözden geçirmelerini ve ortaya çıkabilecek ihtimalleri değerlendirmelerini beklemekteyiz.

Buna ek olarak, dünyanın seçkin bir deprem ülkesi olan Japonya'da, deprem direnci standartları yeniden incelenmiş olup birçok geniş çaplı deprem sonucu hasar almış yapılar üzerinden deprem direnci teknolojileri geliştirilmiştir. Doğu Japonya'da 11 Mart 2011 tarihinde meydana gelen büyük deprem felaketi henüz hafızalarda tazeyken, en yeni Japon deprem direnci teknolojisinin etkinliğii de kanıtlanmıştır. Japonya'nın üst sınıf inşaat şirketlerinden biri olarak, deprem direnci konusunda yüksek teknolojiye ve büyük tecrübeye sahip olan Takenaka Corporation'dan, bu seminerde bizlere Japon deprem direnci teknolojilerini sunmasını istedik.

Bu seminerin, Türkiye'deki inşaat endüstrisi sektöründe deprem direnci teknolojilerinin yaygınlaşmasına yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, burada toplanan herkesin inşaat sektöründe başarılı bir gelişim elde edeceğini de ümit ediyoruz."

Konferans simultane olarak Japonca'dan Türkçe’ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırmak gereklidir.

İstanbul'daki etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız.
Ankara'daki etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Seminer programı ve konuşmacı bilgileri için ilerleyiniz >>>>>

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ileri-japon-sismik-izolasyon-ve-yapi-guclendirme-teknolojileri_112845.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!