Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Marmara Urban Forum 2021
BÖLÜM SPONSORU

İnşaat Sektöründe Proje Karlılığını Artırma, Etkin Şantiye ve Maliyet Yönetimi Kriterleri Zirvesi

Planlama, Sözleşme Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Şantiye Organizasyonu, Takım Yönetimi, Taşeron Yönetimi, Yapısal Tasarım, İnovasyon, BIM, İnşaat Mühendisliği Eğitimi konularında alanlarında uzman konuşmacıların katılacağı İnşaat Zirvesi, 14 Ocak'ta Harbiye Divan Oteli'nde gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

İnşaat Sektöründe Proje Karlılığını Artırma, Etkin Şantiye ve Maliyet Yönetimi Kriterleri Zirvesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Ocak 2017 08:30
YER: Harbiye Divan Oteli
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Boğaziçi Eğitim İletşim Organizasyon Ltd. Şti.

+ Ajandama Ekle

Koordinatörlüğünü İnşaat Mühendisi Cem Kafadar’ın yapacağı zirvede, tüm konuşmacılar inşaat projelerinde karlılığın arttırılmasına yönelik düşüncelerini aktaracaklar. Zirvenin, bu anlamıyla direkt karlılığı hedeflemesi açısından bir ilk olacağı belirtiliyor.

Zirvenin gündemi

Taahhüt projelerinin birinci hedefinin karlılık olduğu bilinen bir gerçek; ancak son yıllarda rekabetin sertleşmesi ile birlikte inşaat projelerinde karların ciddi oranlarda düştüğü gözlemleniyor. Artık kar eskiden olduğu gibi sadece ucuz malzeme, işçilik ve ekipman temini ile sağlanmıyor. Karlılığa götüren yol, projenin tüm ekip tarafından içselleştirilip, beraberinde doğru bir proje yönetiminin uygulanmasından geçiyor. Proje, zaman, maliyet, tasarım, kalite, sözleşme, insan kaynağı, iş sağlığı-çevre güvenliği gibi alt segmentlerin doğru yönetilmesi ile istenen karlılığa ulaşabiliyor ancak.

20 yıl öncesinde bu kavramların çoğunun isimlerinin bile duyulmadığı düşünüldüğünde bugün inşaat sektörünün büyük bir dönüşüm yaşadığı söylenebilir. Çok net görülmektedir ki, bu dönüşüme en hızlı şekilde ayak uyduranlar ayakta kalıp büyümeye devam ederlerken, bu değişimi yakalayamayanlar kısa süre içinde unutulup kaybolacaklardır. İşte bu zirvede, inşaat sektörünün gelişen ve yeni yüzünü konusunda uzman 10 konuşmacıdan dinleme fırsatını bulup, sonrasında iş yapım metotlarını farklı bir bakış açısı ile değerlendirme imkanı bulunabilecek.

Detaylı bilgi için tıklayın


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/insaat-sektorunde-proje-karliligini-artirma-etkin-santiye-ve-maliyet-yonetimi-kriterleri-zirvesi_152649.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!