Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul Planlama Ajansı Lansman Toplantısı

İstanbul Planlama Ajansı Lansman Toplantısı ve ardından 'Yerel Demokrasi için Yeni Bir Başlangıç’ temalı panel 12 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

İstanbul Planlama Ajansı Lansman Toplantısı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Şubat 2020 13:00
YER: İstanbul Kongre Merkezi
DÜZENLEYEN:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

+ Ajandama Ekle

İstanbul'un vizyon ve yönetimine dair stratejilerin, geniş katılım ve ortak akılla belirlenmesi amacıyla “İstanbul Planlama Ajansı” kuruluyor. Açık, şeffaf, hesap verilebilir ve kapsayıcı yeni nesil belediyecilik anlayışının esas alınacağı ajansın tanıtım toplantısı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin gündemine ilişkin konularda ihtiyaç duyulan politika ve stratejilerin katılımcı yöntemlerle belirlenmesi amacıyla İstanbul Planlama Ajansı’nı hayata geçiriyor. Ülke demokrasisindeki şeffaflık ve çoğulculuk anlayışını geliştirecek ajansın lansman toplantısı, 12 Şubat Çarşamba saat 13:00’te İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak. Programın devamında Prof. Dr. İlhan Tekeli moderatörlüğünde, Prof. Dr. Richard Sennett ve Prof. Dr. Saskia Sassen, 'Yerel Demokrasi için Yeni Bir Başlangıç’ temasıyla panel 15:00-17:00 saatleri arası düzenlenecek.

Yeşil, Adil, Yaratıcı Bir Kent

İstanbul Planlama Ajansı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2050 vizyonunda açıkladığı “Yeşil, Adil, Yaratıcı Bir Kent” hedefiyle işaret ettiği dönüşüme önemli katkılar sunacak. 16 milyon İstanbulluyu ilgilendiren kararların katılımcı, demokratik ve bilimsel bir süreç içerisinde belirlenmesi üzerine çalışmalar yürütecek.

Demokrasi Paneli

Kent, kent kültürü ve sınıflı toplum yapısı üzerine çalışmalar yapan Prof. Dr. Richard Sennett ile üretim biçimleri ve kent politikası konularında eserler vermiş Prof. Dr. Saskia Sassen, 'Yerel Demokrasi için Yeni Bir Başlangıç’ temalı panel oturumunda konuşacak. Panelin moderatörlüğünü Şehir ve Bölge Planlamacısı Prof. Dr. İlhan Tekeli üstlenecek.

 

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-planlama-ajansi-lansman-toplantisi_177458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!