Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Istanbul Velonotte ile Gece Vakti Kent Tarihini Keşfedin

Rusya ve Türkiye başta olmak üzere, dünyanın her yerinden gençlerin (18-35 yaş) katılımına açık olarak düzenlenen Istanbul Velonotte, kentin tarihini ve mimarisini keşfederken, eğlenceli bir gece yaşatmayı amaçlıyor.

yapi.com.tr

Diğer

Istanbul Velonotte ile Gece Vakti Kent Tarihini Keşfedin
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Mayıs 2013
BİTİŞ TARİHİ: 19 Mayıs 2013
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Velonotte

WEB ADRESİ:

http://velonotte.blogspot.com

+ Ajandama Ekle

Istanbul Velonotte (iVelonotte™) bisiklet turu, 18 Mayıs'ı 19 Mayıs'a bağlayan gece yarısında başlayıp, sabaha karşı 5'e kadar sürecek. Etkinlik, feribot gezisi ve çay partisi ile sona erecek.

Rusya ve Türkiye başta olmak üzere, dünyanın her yerinden gençlerin (18-35 yaş) katılımına açık olarak düzenlenen Istanbul Velonotte, kentin tarihini ve mimarisini keşfederken, eğlenceli bir gece yaşatmayı amaçlıyor.

Istanbul Velonotte, katılımcılarına;
- Türkiye'den ve dünyadan uzman tarihçilerin yorumları eşliğinde İstanbul'un hazinelerini keşfetme,
- Bisiklet üstünde eğlenceli bir gece geçirme,
- Yeni dostlar edinme fırsatı sunuyor.

İstanbul'un, kültürler ve uluslar arası bağlantılar üzerinden sunulacağı etkinlik; Sultan Süleyman, Mimar Sinan ve Mimar D'Aronco, Ertegün kardeşler, Kardinal Bessarion, Barbaros Hayrettin gibi dünyaca ünlü figürleri yeni bir yorumla aktaracak.

Istanbul Velonotte bisiklet turu, yaşamının yarını Türkiye'de, yarısını Rusya'da geçiren ve 50 yıl önce Moskova'da vefat eden şair Nâzım Hikmet'e ithafen düzenleniyor.

Velonotte'nin İstanbul güzergahı

Türkiye'den ve dünyadan tarih uzmanlarının yorumlarıyla katkıda bulunacağı Istanbul Velonotte'ye; Afife Batur (Mimarlık tarihçisi, İstanbul Teknik Üniversitesi), İlber Ortaylı (Tarihçi, Galatasaray Üniversitesi), Mikhail Meyer (Osmanlı tarihçisi, Moskova Devlet Üniversitesi) ve Kate Fleet (Tarihçi, Cambridge Üniversitesi) konuşmacı olarak katılacak.

Konuşmalar, gezi boyunca Açık Radyo'dan canlı olarak dinlenebilecek.

Türkiye ve Rusya'daki Velonotte dostları ve destekçileri:
Moskova'daki Türkiye Büyükelçiliği, Moskova Devlet Üniversitesi Ekonomi Yüksek Okulu, Bisikletliler Derneği, Garage Çağdaş Sanatlar Merkezi (Moskova), Archi.Ru ulusal mimarlık sitesi, “Let’s Bike It”, Moskultprog, Aeroexpress.


Velonotte™ hakkında

Kültürleri ve insanları birleştiren, büyülü ve gizemli bisiklet turu...

Dünyanın önde gelen tarihçileri ile mimarlarının canlı konuşmaları eşliğinde, bisiklet üzerinde gerçekleşen eşsiz gece turu Velonotte™, genç katılımcıları için tarih dersini dışarıya taşıyarak, kentin farklı noktalarında tartışma olanakları yaratıyor. Sergey Nikitin ve Moskultprog tarafından Moskova'da başlatılan bu yenilikçi proje, sonraki durakları Roma, New York, Londra ve St. Petersburg'da da ilgiyle karşılandı.

Son yıllarda düzenlenen Velonotte etkinliklerine, Peter Eisenman (New York Velonotte), Jean-Louis Cohen (Roma V.), Hartmut Frank ve Boris Kirikov (St. Petersburg V.), Richard Rogers, Ricky Burdett, John Marriott ve Peter Ackroyd (Londra) gibi ünlü mimarlar da konuşmacı olarak katıldı.Sergey Nikitin hakkında
Istanbul Velonote ™ yaratıcısı ve sanat yönetmeni, Moskova ve Roma kentleri planlama tarihi uzmanı, Moskova Ekonomi Yüksek Okulu'nda sosyal kentbilim (Sociourbanistics) profesörü, Rus Coğrafya Kurumu'nun aktif üyesi, Moskova kenti başmimarının danışmanı.

Nikitin ayrıca, dünyanın önde gelen üniversitelerinden Politecnico di Milano, Roma La Sapienza, ETH Zurich ve Princeton'da dersler veriyor ve bu kurumlarla ortak projeler yürütüyor. 


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-velonotte-ile-gece-vakti-kent-tarihini-kesfedin_108624.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!