Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

İstanbul'da "Uykusuz Gece"

İstanbul'da "Uykusuz Gece"

yapi.com.tr

Buluşmalar

İstanbul'da "Uykusuz Gece"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Ekim 2007
BİTİŞ TARİHİ: 6 Ekim 2007
DÜZENLEYEN: İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Paris Belediyesi, 10. Uluslararası İstanbul Bienali
+ Ajandama Ekle

stanbul Fransız Kültür Merkezi, Paris Belediyesi’nin desteği, 10. Uluslararası İstanbul Bienali’nin işbirliği ve birçok müze ve sanat galerisinin katılımıyla 6 Ekim Cumartesi gecesi bir ilki gerçekleştirerek İstanbul’da “Uykusuz Gece” sanat etkinliğine öncülük ediyor. “Uykusuz Gece” kapsamında, 10. Uluslararası İstanbul Bienali’nin küratörü Hou Hanru özel bir gece programı öngörürken, İstanbul’da birçok müze ve sanat galerisi de alışıldık kapanış saatlerinden sonra kapılarını geç saatlere kadar ve ücretsiz olarak sanatseverlere açık tutacaklar.

İlk defa 2002 yılında Paris Belediyesi tarafından düzenlenen “Uykusuz Gece” etkinliği, çağdaş sanatın tüm ifade biçimleri aracılığıyla, tüm kentlileri yaşadıkları şehri farklı bir bakışla yeniden keşfetmeye davet ediyor. Böylelikle, Uykusuz Gece’de sanatseverler, kapılarını gece geç saatlere kadar açık tutan sanat galerilerinden ve kültür mekanlarından oluşan bir güzergahı ziyaret etme olanağına kavuşuyor.

İstanbul da, “Uykusuz Gece” etkinliğine ilk kez katılarak, bu fikirden ilham alan Paris, Roma, Madrid, Brüksel, Montreal, Napoli, Şangay, Tel Aviv ve Toronto gibi dünyanın birçok kültür şehrinden oluşan ağın parçası olacak.

10. Uluslararası İstanbul Bienali’nin küratörü Hou Hanru’nun “Uykusuz Gece” kapsamında öngördüğü özel gece programında Bienal mekânlarından Antrepo No.3’teki “Entre-polis” ve “Rüya Evi” sergileri de kapılarını sabah saat 04.00’a kadar sanatseverlere açık tutacak.

“Uykusuz Gece”de Paris Belediyesi’nin desteklediği Alexandre Périgot’nun Antrepo No.3’teki “Soundborders | Ses Sınırları” projesi ve Bertrand Ivanoff’un Tophane semti için özel olarak tasarladığı “İst.Pembe” ışık enstalasyonu da izlenebilecek. “İst.Pembe” projesi saat 19:00-21.00 arasında Kolektif İstanbul’un ücretsiz bir konserine de ev sahipliği yapacak.

Bu gece boyunca, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Osmanlı Bankası Müzesi ve Sakıp Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin yanısıra Almelek Sanat Galerisi, BM SUMA - Çağdaş Sanat Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Gallery Art and Life Cihangir, Nev Tepebaşı ve The Marmara Pera Gallery Art and Life sanat galerilerindeki sergiler gece yarısına kadar ziyaret edilebilecek. Osmanlı Bankası Müzesi’nde Belgesel Sinemacılar Birliği işbirliğiyle sabah saat 06.00’ya kadar belgesel film gösterimleri ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşurken, İstanbul Fransız Kültür Merkezi bahçesinde de “Parispuzzle” filmi gece 23:00’a kadar dönüşümlü olarak gösterilecektir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

“Uykusuz Gece" kapsamındaki etkinlikler

10. Uluslararası İstanbul Bienali Çerçevesindeki “Uykusuz Gece” Programı
Antrepo No.3, Tophane, Karaköy (04.00’a kadar açık)
Alexandre Périgot, “Soundborders” (Ses Sınırları) projesi kapsamında DANdadaDAN konseri
Saat: 22.30 (giriş Bienal biletiyle)

“IST.PEMBE”
Bertrand Ivanoff ışık enstalasyonu
Açılış ve ücretsiz konser (19:00 – 21:00)
Ali Hoca Aralığı, Hoca Ali Camii arkası, Tophane, Beyoğlu

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Gecegezenler gösterimi, Atatürk Kültür Merkezi, Taksim, 20.30

Kapılarını sanatseverlere açık tutacak diğer mekanlar

¤ Almelek Sanat Galerisi
(01.00’e kadar açık)
“UYKUSUZ GECE”
Beti Cenudioğlu, Çağrı Saray, Derya Altınel, Ergün Yıldız, Ragıp Basmazölmez, Recep Keçeli, Sibel Horada
Aytar Caddesi Nil Apt. No.24/6, 1.Levent
(212) 269 80 14

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ BM SUMA - Çağdaş Sanat Merkezi
(20.00’ye kadar açık)
“BİTMEMİŞ”
Volkan Arslan, Ergin Çavuşoğlu, Parastou Forouhar, Melih Görgün, Nilbar Güreş, Serhat Kiraz, Ulrike Mohr, Ahmet Öktem, Sermin Sherif, Dilek Winchester
Küratör: Beral Madra

“ÇAĞDAŞ BAROK”
Marina Zurkow, Molly Dilworth, Yael Kanarek, Emmanuelle Gauthier, Ursula Endlicher
Küratör: Michèle Thursz
Bankalar Caddesi Yanıkkapı Sokak No.3 Suma Han, Karaköy
(212) 361 58 61
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ Fransız Kültür Merkezi
(23.00’e kadar açık)
“ÖNCE”
Fatma Tülin

Film Gösterimi: “PARISPUZZLE”
(35’ – 23’e kadar tekrarlanacak)
Yönetmen: Nataliya Lyakh
İstiklal Cad. No.8, Taksim
(212) 334 87 40
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ Gallery Art And Life Cihangir Galerisi
(24.00’e kadar açık)
“DUO”
Beyza Boynudelik-Tuncay Topçu
Güneşli Sokak No.33, Cihangir
(212) 293 91 50
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ İstanbul Modern Sanat Müzesi
(24.00’e kadar açık – 18:00-24:00 arası giriş ücretsiz)

“ŞİMDİKİ ZAMAN GEÇMİŞ ZAMAN: 20 Yılda Uluslararası İstanbul Bienali’nden İz Bırakanlar”
Eija-Liisa Ahtila, Haluk Akakçe, Halil Altındere, Francis Alÿs, Selim Birsel, Lee Bul, Hannah Collins, Phil Collins, Gardar Eide Einarsson, Ayşe Erkmen, Serhat Kiraz, Margherita Manzelli, Cildo Meireles, Shirin Neshat, Michelangelo Pistoletto, Anne & Patrick Poirier, Arnulf Rainer, Pipilotti Rist, Sarkis, Solmaz Shahbazi, Nedko Solakov, Marcel Odenbach, Magnus Wallin, Sislej Xhafa, Xurban_collective
Küratörler: David Elliott, Rosa Martinez

“BRID6E / KÖPRÜ6”
Ahmet Elhan, Murat Germen, Cemal Emden, Orhan Cem Çetin, Merih Akoğul, Ömer Orhun
Küratör: Engin Özendes
Meclisi Mebusan Caddesi Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No.4, Karaköy
(212) 334 73 00
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ Nev Tepebaşı
(24.00’e kadar açık)
“NEV / TEPEBAŞI”
Erdağ Aksel, Yüksel Arslan, Selda Asal, Mike Berg, Nermin Er, Tayfun Erdoğmuş, İnci Eviner, Deniz Gül, Melek Mazıcı, Murat Morova, Hale Tenger, Canan Tolon, Nazif Topçuoğlu
Meşrutiyet Caddesi No.59 Kat 5-6, Tepebaşı
(212) 252 15 25
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ Osmanlı Bankası Müzesi
(24 saat açık, giriş ücretsiz)
Belgesel Film Gösterimi – Belgesel Sinemacılar Birliği işbirliğiyle
Angelos Abazoglou “Zaharof - Avrupa'nın Gizemli Adamı” (20:00 - 52' ) / Alexandra Weltz ve Andreas Pichler “Antonio Negri Sonu Gelmeyen Bir Başkaldırış Saat” (22:00 - 52') / Fredrik Gertten “Sıradan Bir Aile” (00:00 - 59') / Nedim Hazar “Yakın Ada Uzak Ada Burgazada” (02:00 - 60') / Hilmi Etikan “Ruhi Su” (04:00 - 57')/ Kemal Öner “Macahel” (06:00 - 34')

Osmanlı Bankası Müzesi daimi sergisi
Voyvoda Caddesi (Bankalar Caddesi) No.35/37, Karaköy
(212) 334 22 70
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

¤ Sabancı Üniversitesi, Sakıp Sabancı Müzesi
(01.00’e kadar açık, 19:00-01:00 arası, giriş ücretsiz)

“HABERSİZ BULUŞMA”
Hans Arp, Joseph Beuys, Paul Klee, Wassily Kandinsky, Adolf Hölzel, Sylvie Fleury, Frances Stark, Karin Sander, Tony Cragg, Şeyh Hamdullah, Hafız Osman, Derviş Ali, Mustafa Rakım, İsmail Zühdi, Yedikuleli Seyyid Abdullah, Eğrikapılı Mehmed Rasim, Kadıasker Mustafa İzzet, Sami Efendi
Küratörler : Dr. Ariane Grigoteit, Dr.Nazan Ölçer

Sakıp Sabancı Caddesi No.22, Emirgan
(212) 277 22 00
http://muze.sabanciuniv.edu

¤ The Marmara Pera Art And Life Galerisi
(24 saat açık)

“BOSPHORUS / KOLAJ DÜŞLER”
Muammer Bozkurt
Tepebaşı
(212) 293 91 50
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbulda-uykusuz-gece_56646.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!