Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: ZeroBuild Forum’21
BÖLÜM SPONSORU

Jürgen Mayer H. YEM'de

Tasarımlarında dijital çağı mekânlarına yansıtan, yalnızca çarpıcı geometrideki yapılarıyla değil, enstalasyon ve ürün tasarımları ile de tanınan dünyaca ünlü Alman mimar Jürgen Mayer, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi’nin konuğu olarak Türkiye’ye gelecek. Mayer, 29 Mart 2010 Pazartesi günü 19.00’da Yapı-Endüstri

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Mart 2010 19:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: YEM Ana Sponsor: Siemens Ev Aletleri
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

STRONG>Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı, mimarlar ve mühendislerini ilgilileri ile bir araya getirerek sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltmek ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmak amacıyla dünyaca ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Tasarımlarında dijital çağı mekânlarına yansıtan,  yalnızca çarpıcı geometrideki yapılarıyla değil, enstalasyon ve ürün tasarımları ile de tanınan dünyaca ünlü Alman mimar Jürgen Mayer, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi’nin konuğu olarak Türkiye’ye gelecek. Mayer,  29 Mart 2010 Pazartesi günü 19.00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde “RE: ACTIVATORS” başlıklı bir konferans verecek.

Son yıllarda Avrupa’da projeleri kadar, sergi, enstelasyon ve ürün tasarımları ile de kendinden söz ettiren Mayer, mekanlarına temel oluşturan insan vücudu, teknoloji ve doğa ilişkisi üzerinden odağını mimarlık, iletişim ve yeni teknolojilerin oluşturduğu tasarımlarını anlatacak.

Stuttgart Üniversitesi, Cooper Union ve Princeton’da mimarlık eğitimini tamamlayan Mayer Mies Van Der Rohe- Emerging Architect, Winner Holcim, Reddot Design başta olmak üzere yirmi beşin üzerinde ulusal ve uluslararası ödül sahip. Princeton, Harvard, AA, Kolombiya Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi’nde dersler veren Mayer’in ses getiren ürün tasarımlarının başında dokulu mobilyalar, vücut ısısına göre renk değiştiren çarşaflar, esnek mozaik duvar ve döşeme kaplamaları, esrarengizce kenetlenen sayılarla bezenmiş duvar kağıtları geliyor.Sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması gereken konferansta simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevirinin bulunacağı bildiriliyor.

Program:
18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 “RE:ACTIVATORS” Konferansı- Jürgen Mayer H.


Siemens Ev Aletleri
Siemens Çağrı Merkezi: 444 66 88
www.siemens-home.com

       
Yapı -Endüstri Merkezi
Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Yapı Bilgi Merkezi, YEM Yayın ile yayınladığı sektörel yayınları, YEM Kitabevi, yapı malzemeleri ve teknolojilerinin sergilendiği YAPI Fuarları, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları,  2001’ den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı www.yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.yem.net

Görseller için lütfen ilerleyiniz.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/jurgen-mayer-h-yemde_76513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!