Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mayer'in Tasarım Üçgeni: İnsan-Doğa-Teknoloji

Tasarımlarında dijital çağı mekâna yansıtan ünlü Alman mimar Jürgen Mayer H., çarpıcı geometrik yapılarıyla olduğu kadar, enstalasyon ve ürün tasarımlarıyla da dünya çapında tanınırlığa sahip. Kentsel planlama ve mimarlıktan, enstalasyon ve obje tasarımına kadar farklı ölçeklerde işler üreten Mayer, çalışmalarının arka planını; insan bedeni,

yapi.com.tr
Mayer'in Tasarım Üçgeni: İnsan-Doğa-Teknoloji

© Oliver Helbig

Tasarımlarında dijital çağı mekâna yansıtan ünlü Alman mimar Jürgen Mayer H., çarpıcı geometrik yapılarıyla olduğu kadar, enstalasyon ve ürün tasarımlarıyla da dünya çapında tanınırlığa sahip.

Kentsel planlama ve mimarlıktan, enstalasyon ve obje tasarımına kadar farklı ölçeklerde işler üreten Mayer, çalışmalarının arka planını; insan bedeni, teknoloji ve doğa arasındaki ilişkinin oluşturduğunu belirtiyor. 

Stuttgart Üniversitesi, Cooper Union ve Princeton Üniversitesi’nde mimarlık eğitimini tamamlayan Mayer,  yirminin üzerinde ulusal ve uluslararası ödüle sahip. Mayer'in başarılarından bahsetmişken, mimarın tasarımlarının, New York MoMA ve San Francisco MoMA’nın uluslararası koleksiyonlarında yer aldığını da belirtmek gerekir.

Mayer’in ses getiren ürün tasarımlarının başında, dokulu mobilyalar, vücut ısısına göre renk değiştiren çarşaflar, esnek mozaik duvar ve döşeme kaplamaları, birbirine esrarengiz biçimde kenetlenen sayılarla bezenmiş duvar kâğıtları geliyor.

Tasarım çalışmalarının yanı sıra akademik dünyayla da bağları bulunan Mayer, bugüne kadar Princeton Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Architectural Association (AA) Mimarlık Okulu, Kunsthochschule Berlin gibi tanınmış okullarda dersler verdi. Şu anda da, New York’taki Columbia Üniversitesi’nde ders vermeye devam ediyor.

Jürgen Mayer H., 29 Mart 2010 Pazartesi günü 19.00’da, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM)RE: ACTIVATORS” başlıklı bir konferans verecek.

Son yıllarda projeleri kadar, enstalasyon ve ürün tasarımları ile de kendinden söz ettiren Mayer; odak noktasını mimarlık, iletişim ve yeni teknolojilerin kesişiminin oluşturduğu tasarımlarını anlatacak. 

Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.
 

http://www.yapi.com.tr/haberler/mayerin-tasarim-ucgeni-insan-doga-teknoloji-_77600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!