Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Koleksiyon / İstanbulSMD, Cafer Bozkurt'u Ağırlıyor

Koleksiyon ile İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin ortak çalışması olan mimari proje sergilerinin onbirinci konuğu Cafer Bozkurt Mimarlık.

yapi.com.tr

Sergiler

Koleksiyon / İstanbulSMD, Cafer Bozkurt'u Ağırlıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Aralık 2013
BİTİŞ TARİHİ: 19 Şubat 2014
YER: Koleksiyon Tarabya Merkez, Sarıyer, İstanbul
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Koleksiyon Mobilya ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) işbirliğinde

DİĞER BİLGİLER:

A: Hacıosman Bayırı, Cumhuriyet Mah. Bağlar Cad. No:35 Kefeliköy, Sarıyer
T: (212) 363 63 63

+ Ajandama Ekle

Koleksiyon ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD)'nin uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon / İstanbul SMD Mimarları Ağırlıyor" projesi Cafer Bozkurt Mimarlık'ın konuk olacağı on birinci sergi ile devam ediyor. 19 Aralık 2013 Perşembe günü Koleksiyon Büyükdere Merkez Kampüsü'ndeki Koleksiyon Galeri'de açılışı yapılacak sergi Cafer Bozkurt Mimarlık'ın çalışmalarını mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturacak.

Sergi, 19 Aralık 2013 – 19 Şubat 2014 tarihleri arasında gezilebilir.


Cafer Bozkurt
1945'te İstanbul'da doğan Cafer Bozkurt, 1968'de İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden birincilikle mezun oldu. 1971'de halen çalışmalarını sürdürdüğü mimarlık bürosu Cafer Bozkurt Mimarlık'ı kurdu. Yurtiçi ve yurtdışında Konut Yerleşmeleri, Turizm ve Rekreasyon Yapıları, Kültür ve Eğitim Yapıları gibi alanlarda yoğunlaşan çok sayıda proje gerçekleştirdi. Ayrıca Tarihi Çevre ve Restorasyon konularında, verdiği çok sayıda eser ile uzmanlaştı.

Gerçekleşmiş dokuz projesi Aga Khan Ödülleri'ne aday gösterildi, bazı yapıları ile de ulusal mimarlık ödülleri kazandı. Ayrıca ulusal mimarlık ve kentsel tasarım yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı, yapıları ve makaleleri çeşitli mimari yayınlarda yer aldı.

2002-2004 yılları arasında Ankara'da kurulan Türk Serbest Mimarlık Derneği'ne başkanlık yaptı. 2003 yılında ise, İstanbul Serbest Mimarlık Derneği'nin kurucu üyelerinden biri oldu ve 2005-2007 yılları arasında bu kuruma da başkanlık yaptı. Daha sonra 2008- 2011 arasında T.C. Kültür Bakanlığı'na bağlı 4 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'na üyelik yaptı. Görev süresi dolduktan sonra, 2011 yılı sonunda 3 No'lu Koruma Kurul'nda çalışmaya başladı.

Mimari tasarım ve uygulama alanında etkin olan mimarların, mimarlık mesleğini geliştirmek, toplumda saygınlığını ve etkinliğini arttırmak için kurdukları İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) üyelerinin son dönem projelerini kapsayan sergiler, tasarımın çağdaş örneklerini mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturmayı, tasarımın farklı disiplinlerini yanyana getirmeyi amaçlıyor.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/koleksiyon-istanbulsmd-cafer-bozkurtu-agirliyor_115037.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!