Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konforlu, Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Binalar Sertifika Programı

İTÜ Mimarlık Fakültesi ve Yapı Fiziği Derneği işbirliğinde düzenlenen sertifika programının süresi, sınav dahil 37 saatten oluşuyor.

yapi.com.tr

Eğitimler

Konforlu, Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Binalar Sertifika Programı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Şubat 2015
BİTİŞ TARİHİ: 25 Mart 2015
YER: İTÜ Taşkışla
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

İTÜ Mimarlık Fakültesi ve Yapı Fiziği Derneği işbirliğinde

WEB ADRESİ:

www.itusem.itu.edu.tr

TELEFON: 212 243 15 25
+ Ajandama Ekle

Amaç
Günümüzde enerji ve çevre sorunları karşısında binalarda kullanıcıların her türlü konfor şartlarının sağlanması zorunluluğunun yanı sıra enerji verimli ve sürdürülebilir yapma çevrelerin gerçekleştirilmesi de kaçınılmazdır. Binalarda ısı, ışık, ses, su, yangın gibi parametreleri kontrol altına alarak konfor koşulları ve enerji verimliliği konularında temel olan Yapı Fiziği her geçen gün önemi artan bir alandır.

Yapı Fiziği alanının temel konularından yola çıkan sertifika programının amacı; konforlu, enerji verimli, sürdürülebilir binaların tasarımı, uygulamaları ve mevzuat hakkında gerekli teknik bilginin verilmesidir.

İçerik
Konforlu, Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Binalar Sertifika Programı eğitiminin içeriği; Isıl Konfor ve Enerji Verimliliği, Görsel Konfor ve Enerji Verimliliği, İşitsel Konfor ve Ses Yalıtımı, Su Yalıtımı-Kullanıcı ve Yapı Sağlığı, Su Korunumu ve Sürdürülebilirlik, Güneş Enerjisi Sistemleri, Yangından Koruma ve Sürdürülebilirlik konularından oluşmaktadır.

Katılım
Programa katılabilmek için Mimarlık, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği vb. alanlarda en az ön lisans derecesine sahip olmak ve bina / yapım sektörü / tasarım / uygulama alanlarında çalışıyor olmak koşulları aranmaktadır.

İTÜ Mimarlık Fakültesi akademisyenlerinin katılımıyla, 11 Şubat - 25 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sertifika programının süresi, sınav dahil 37 saat olarak belirlenmiştir.

Eğitimler, hafta içi Çarşamba ve Perşembe günleri saat 19:00 - 22:00 arası İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla kampüsünde gerçekleşecektir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/konforlu-enerji-verimli-ve-surdurulebilir-binalar-sertifika-programi_127199.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!