Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Merter Oral, Fotoğraf Vakfı'nda

Merter Oral'ın 1976’dan bu yana çektiği siyah/beyaz fotoğraflardan oluşan “YİRMİSEKİZ PORTRE” isimli sergi, 8 farklı karma sergiye katılan fotoğrafçın

yapitr/Deniz TÜRKERİ

Sergiler

Merter Oral, Fotoğraf Vakfı'nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Kasım 2004 17:50
BİTİŞ TARİHİ: 18 Kasım 2004 17:50
+ Ajandama Ekle

erter Oral'ın 1976’dan bu yana çektiği siyah/beyaz fotoğraflardan oluşan “YİRMİSEKİZ PORTRE” isimli sergi, 8 farklı karma sergiye katılan fotoğrafçını ilk kişisel fotoğraf sergisidir. Serginin açılışı 20 Kasım 2004 Cumartesi günü saat 19.00'da Fotoğraf Vakfı'nda yapılacaktır.

1955 İzmit doğumlu Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Merter Oral, Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sahne ve Görüntü Sanatları Anasanat Dalı’nda “Toplumsal Belgeci Fotoğraf ve Fikret Otyam Örneği” adlı çalışması ile (1996), doktorasını ise yine aynı kurumda “Weimar Cumhuriyeti’nden Günümüze Fotoğraf Ajanslarının Fotojurnalizme Katkıları” adlı çalışması ile yaptı (2000).

1977 yılında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) ve 1995 yılında Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD) kurucu üyeleri arasında yer alan Oral, 1992 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi bünyesinde fotoğraf dersleri veriyor. En son projesi Artvin’de Deriner barajı altında kalacak Zeytinlik (eski adıyla Sirya) köyünde gerçekleştirdiği fotoğraf belgeselidir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/merter-oral-fotograf-vakfinda_20853.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!