Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

''Mitos Gemileri'' Heykel ve Resim Sergisi

Haluk Elbe Sanat Galerisi 27 Eylül 2004 tarihinde Denizi Pişirdik Organizasyonu ile yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bodrumlu sanatseverleri dah

yapitr/Deniz Türkeri

Sergiler

''Mitos Gemileri'' Heykel ve Resim Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Eylül 2004
BİTİŞ TARİHİ: 17 Ekim 2004
+ Ajandama Ekle

aluk Elbe Sanat Galerisi 27 Eylül 2004 tarihinde Denizi Pişirdik Organizasyonu ile yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bodrumlu sanatseverleri daha önce tanıma fırsatı bulamadıkları sanatçılarla biraraya getirmeye özen gösteren Denizi Pişirdik Organizasyonu, bu kez de Bülent Demirağ'ın eserlerini Bodrumluların beğenisine sunuyor.

Söylenen ya da duyulan söz, masal, öykü ve efsane anlamına gelen "mitos". Söylencelerin kaynağı kabul edilebilecek iki destan; İlyada ve Odysseia, antik çağ ozanı Homeros'dan.

Denizlerde geçer bu destanlar, Ege Dolaylarında. Homeros'un kahramanları denizde, toprakları ve aşkları uğruna savaşlar verir. Gemileriyle fırtınalarla ve tanrıların üzerlerine saldıkları efsanevi yaratıklarla boğuşur. İlyada'da kahramanlar, gemilerinin ayrıntıları ve donanımlarının özellikleriyle başarıya ulaşır. Odysseia'da, kahramanın esaretten bir sal ile kurtuluşunu anlatır Homeros. Mitos olgusu içinde bir mit; Odysseus.

Yollar, yolculuklar, gemiler, balıklar sözü edilen. Ahşap, bronz, taş gibi doğal malzemeler ile girişilen mücadele. İstanbul Beyoğlu'nda ortaya çıkan çalışmalar, Bodrum'da. Gerçek vatanından efsanevi vatanına doğru, "yol haritaları" izleyecekleriniz.

1959 Ankara doğumlu Bülent Demirağ, 1980 yılında İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitirmekle yetinmemiş, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü 1999 yılında birincilikle bitirmiştir. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı etkinlik ve karma sergilere katılan sanatçı resim ve heykel çalışmalarını İstanbul Beyoğlu'daki atölyesinde sürdürmektedir.

Sergi, 17 Ekim 2004 e kadar izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/mitos-gemileri-heykel-ve-resim-sergisi_18571.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!