Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Murat Morova Galeri Nev'de

Murat Morova Galeri Nev'de

yapi.com.tr

Sergiler

Murat Morova Galeri Nev'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Kasım 2007
BİTİŞ TARİHİ: 2 Aralık 2007
YER: Galeri Nev, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: T: (212) 252 15 25 F: (212) 252 51 37 E: info@galerinevistanbul.com
+ Ajandama Ekle

br/>Murat Morova’nın yeni çalışmalarından oluşan sergi 2 Kasım 2007 tarihinde İstanbul Galeri Nev’in Tepebaşı mekanında açılıyor. Sanatçının “Menazir-i Mensiyye” yani “Unutulmuş Manzaralar” adını verdiği sergi dünyaya başka gözle de bakılabileceğini, her zaman gördüğümüzün gerçek olmayabileceğini bize göstermeye çalışıyor.

Daha önce açtığı sergilerine “Remz”, “Nafile Yazılar”, “Yalan Dünya”, “Üryan”, “Dil+Suret” , “Dem Bu Dem”, “Ah Minel Aşk-ı Memnu” gibi başlıklar koyan sanatçı yine bu sergide geleneksel form-felsefe ilişkisini, bugünün çağdaş sanatınının ifadeleriyle – yerleştirme, fotoğraf, desen, kolaj – ve öğeleriyle birleştirerek sunuyor.

"Sefer halinde düşünmeyle, seferi düşüncenin birbiriyle örtüştüğü anları yabancılaştığımız bir coğrafya üstünden yabancılaştığımız bir estetik bakışla ifadelendirmeye çalıştım.Bakışın değişimi ciddi bir tariflendirme sorunu şimdi. Ehlileştirilmeye çalışmadan,yüzeyde aykırı geleneklerin montajlanması gibi duran elemanların, alanlarını ayırarak çok kişisel bir vizyon dayatıldı. Sınır bilmezlikle kendi ötekilerine bağlanan bir vizyon bu. Asla deklaratif ve acil değil. Kendine değilse de suretine hayran olmanın tadına varmak icin, 'Gülzar-ı fena' dan 'Gülzar-ı beka'ya giden yönünden değil, yolcululuğundan mesul bu iş simdiki zaman ile ilgilidir” diye özetliyor Murat Morova “Menazir-i Mensiyye” adını verdiği bu yeni dizisini.

2001 Venedik Bienali’nde “Kokulu Bahçe” adlı sergiye katılan sanatçı daha önce de “Minimal/Maximal” “Ruh ve Beden için Çoğaltmalar” ve “Bellekten Modernliğe” adlı grup sergilerine katılmıştı. II.Buenos Aires Bienali, Paris’de Parc de la Villette’de “Musulmans/Musulmanes” sergisi, Kopenhag’da Roundtower’da “İstanbul” adlı sergi, Almanya/Türkiye/Yunanistan’da tekrarlanan “Türkiye/Yunanistan Buluşma Noktası” katıldığı önemli sanat etkinlikleri arasında sayılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/murat-morova-galeri-nevde_56684.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!