Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Murat Morova'dan “Kaydedilmiş Manzaralar”

Ankara Galeri Nev yeni yıla Murat Morova’nın “Kaydedilmiş Manzaralar” sergisiyle başlıyor. Morova sergide yer alan işlerinde, “sefer halinde düşünmek” ile “seferi düşünce”nin birbiriyle örtüştüğü anlardan yola çıkıyor. Morova “yolculuklarından mesul” bu manzaraların şimdiki zaman ile ilgili olduklarını vurguluyor.

yapi.com.tr
1

Sergiler

Murat Morova'dan “Kaydedilmiş Manzaralar”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Ocak 2009
BİTİŞ TARİHİ: 11 Şubat 2009
YER: Galeri Nev, Gaziosmanpaşa, Ankara
DÜZENLEYEN: Galeri Nev
DİĞER BİLGİLER: T: (312) 437 93 90 F: (312) 436 39 47
+ Ajandama Ekle

nkara Galeri Nev yeni yıla Murat Morova’nın “Kaydedilmiş Manzaralar” sergisiyle başlıyor.  Morova sergide yer alan işlerinde, “sefer halinde düşünmek” ile “seferi düşünce”nin birbiriyle örtüştüğü anlardan yola çıkıyor. Morova “yolculuklarından mesul” bu manzaraların şimdiki zaman ile ilgili olduklarını vurguluyor. Ankara ve çevresini, başka bir deyişle artık yabancılaştığımız bir coğrafyayı, geleneksel bir ifade ile çağdaş sanatın yerleştirme, fotoğraf ve desen gibi araçlarını bir araya getirerek sunuyor. Eserler, bir yandan perspektife dayalı Batı peyzajının, diğer yandan ise perspektifi reddeden Doğu minyatürlerinin izlerini taşıyor.

1977’de Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitiren Murat Morova ilk sergilerini 1987-1988 yıllarında açtı. 1989’da eserleri, İkinci İstanbul Bienali kapsamında izlendi. 2001 yılında, Beral Madra’nın küratörlüğünde Venedik Bienali Türkiye Pavyonu için gerçekleştirilen “Itırlı Bahçe”de yer aldı. Aynı yıl Bonn Sanat Müzesi’nde açılan “Şehrin İşaretleri” sergisine, kendi suretini Yerebatan Sarayı’nın suları üzerinde gezdirdiği fotoğraflarla katıldı. Bir sonraki yıl Buenos Aires Bienali’ne davet edildi. Ardından işleri Kopenhag, Paris ve Selanik’te düzenlenen çeşitli grup sergilerinde izlendi. Geçtiğimiz yıl ise Frankurt Kitap Fuarı’na eşlik eden “Istanbul Art Affair” sergisine, Viyana’da düzenlenen “Index” sergisine ve Milano’da düzenlenen “Bovisa” Triennali’ne katıldı. Bu süreç içinde Ankara ve İstanbul’daki kişisel sergileri düzenli aralıklarla devam etti.

Murat Morova’nın 16 Ocak Cuma akşamı, sanatçının katılımıyla Ankara Galeri Nev’de açılacak olan sergisi 11 Şubat’a kadar izlenebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/murat-morovadan-kaydedilmis-manzaralar_65899.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Muratcigim, bu yeni serginde de basarilar diler, guzel eserlerinin devamli olmasini temenni ederim. Saglikli ve mutlu gunler. Sedat Altinok YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!