Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Nadia Arditti'nin İsviçre Çıkarması

İsviçre yeni yıla Nadia Arditti'nin bronz heykelleri ile merhaba diyecek... Nadia Arditti yeni yıla girerken açacağı iki ayrı kişisel sergi ile İs

yapitr/Deniz Türkeri

Sergiler

Nadia Arditti'nin İsviçre Çıkarması
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 15 Ocak 2005
+ Ajandama Ekle

sviçre yeni yıla Nadia Arditti'nin bronz heykelleri ile merhaba diyecek...

Nadia Arditti yeni yıla girerken açacağı iki ayrı kişisel sergi ile İsviçre sanat çevresiyle buluşacak. "Kadınlar ve Dansçılar", 24 Kasım 2004 - 15 Ocak 2005 tarihleri arasında Cenevre'deki Galerie de la Cité'de, "Sen ve Ben" ise 22 Aralık 2004 - 15 Mart 2005 tarihleri arasında Gstaad kentindeki Galerie Adler'de sergilenecek.

Cenevre'de Old Town'da tarihi bir doku içerisinde, pek çok galerinin bulunduğu bir atmosferde yer alan Galerie de la Cité, çağdaş sanatlara kapılarını açmış bir galeri. Nadia Arditti'nin sergisiyle aynı zamanda Alman sanatçı Volker Kuhn ile Amerikalı sanatçı David Sherer'in yapıtlarına da ev sahipliği yapacak. Kayak ve turizm merkezi Gstaad'ın tek sanat galerisi Adler'in adı, mücevher tasarımı ile özdeşleşmiş. 1986'dan beri farklı sanatçıları ağırlamaya başladıkları galeri ise Gstaad'ta sanatın kalbi.

İşlerinde ağırlıklı olarak kadını, kadınsı duyguları, kadın olma hallerini, üzüntü ve sevinçlerini işleyen Nadia Arditti, sergilerin yanı sıra anıt heykel projelerine de yoğunlaştı. Önümüzdeki günlerde "Dayanışma" adını verdiği bronz heykeli Balat'taki Or-Ahayim Hastanesi bahçesine yerleştirilecek. Özel bir sipariş üzerine tasarımını gerçekleştirdiği "Yükselen Ruh" heykeli ise 2005 yazında Seattle Orca Island'da yerini alacak. 7-12 Aralık 2004 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek Art İstanbul 2004 kapsamında ise sanatçı hem yeni hem eski eserlerini Galeri Dem-Art standında sergileyecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/nadia-ardittinin-isvicre-cikarmasi_20130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!