Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Osmanlı Bankası Müzesi'nde Popüler Müzik ve Gündelik Hayatımız

"Popüler Müzik ve Gündelik Hayatımız"

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Temmuz 2006 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 12 Temmuz 2006
YER: Osmanlı Bankası Müzesi, Bankalar Caddesi, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: Osmanlı Bankası Müzesi
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 334 22 70 E: obmuze@ottomanbank.com
+ Ajandama Ekle

b>Osmanlı Bankası Müzesi'nde 17 Eylül'e kadar devam edecek "Aradığınız Kişiye Şu An Ulaşılamıyor: Türkiye'de Hayat Tarzı Temsilleri, 1980-2005" sergisi kapsamında yapılacak üçüncü söyleşinin konuğu Naim Dilmener olacak. Dilmener'in konuşma başlığı ise "Popüler Müzik ve Gündelik Hayatımız".

Konuşmasında, popüler müziğin gündelik hayatımızı nasıl etkilediğine değinecek olan Dilmener, "90'larla birlikte kendimizi kaptırmaya başladığımız bir alan olan 'popüler müzik', her geçen gün daha fazla yer kaplıyor hayatımızda. 2000'lerle birlikte ise geçmiş ve geleceğimiz hakkında 'bilgi' alabileceğimiz bir alan olduğunu da kavradık. Giderek, hepimizin 'kapsama alanı dışında' kalmaya başladığı bir çağa nasıl koşar adım geldiğimizin işaretleri popüler müziğin geçmişinde de gizli; bakmak, incelemek ve (gülmek-eğlenmek dışında) tedbir almak gerek." diyor.

Her biri kendi döneminde ikonlaşan olayları, nesneleri ve kişileri öne çıkaran sergi kapsamında yapılan etkinlikler Eylül ayında da bir panelle devam edecek.

Naim Dilmener
1956 yılında Mardin'de doğdu.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne bağlı İşletme İktisadı Enstitüsü'nü bitirdi. İlk yazı denemelerini Salata, Gırgır ve Fırt dergilerinde yaptı. Daha sonra Kandemir Konduk'un kurduğu GÜM'de (Güldürü Üretim Merkezi) radyo reklamlarıyla sahne şovları için kısa metinler yazdı. 1995 yılında Mavi Radyo'da program yapmaya başladı. 1997'de Gazete Pazar'da müzik üzerine yazıları yayımlandı.1998 sonunda Radikal İki'ye geçti. Aynı dönemde, "Sabrina-The Remixes" ve "İmkansız Aşk Hikayeleri" adlı kitapları yayımlandı. Günümüzde Radikal İki, Milliyet Sanat ve mizah dergisi Hayvan'a düzenli olarak yazıyor, Açık Radyo'da "Dünya Dönüyor", Babylon'da "Dünden Bugüne Pop" programlarını yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/osmanli-bankasi-muzesinde-populer-muzik-ve-gundelik-hayatimiz_46906.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!