Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

"Peron"

Odakule Sanat Galerisi, 5 Ekim - 28 Ekim 2010 tarihleri arasında Hale Güngör'ün yeni resim sergisini ağırlayacak. Sanatçının New York, Stockholm ve İstanbul'da tamamladığı en son çalışmalarının yer aldığı dokuzuncu kişisel sergisi "Peron"da, izleyicileri tren vagonları, tarçınlı kurabiyeler, geyik silüetleri, uçak pencereleri, yılbaşı ışıkları ve

yapi.com.tr

Sergiler

"Peron"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Ekim 2010
BİTİŞ TARİHİ: 28 Ekim 2010
YER: Odakule Sanat Galerisi, Beyoğlu - İstanbul
DÜZENLEYEN: Odakule Sanat Galerisi
DİĞER BİLGİLER: A: İstiklal Caddesi 142 Beyoğlu - İstanbul T: (212) 251 46 31
+ Ajandama Ekle

B> Odakule Sanat Galerisi, 5 Ekim – 28 Ekim 2010 tarihleri arasında Hale Güngör’ün “Peron” başlıklı yeni resim sergisini ağırlayacak. Sanatçının New York, Stockholm ve İstanbul’da tamamladığı en son çalışmalarının yer aldığı dokuzuncu kişisel sergisi “Peron”da, izleyicileri tren vagonları, tarçınlı kurabiyeler, geyik silüetleri, uçak pencereleri, yılbaşı ışıkları ve ahtapotlar bekliyor.

“Bekleyiş”, “yolculuk” ve “yer değiştirme” temaları etrafında dönen “Peron”da tuval üzerine yağlıboyanın yanı sıra Güngör’ün hamur, desenli kumaş ve dantel gibi malzemelerle renklendirdiği farklı tekniklerde resimleri de yer alıyor.


Hale Güngör Hakkında

1981 Adana doğumlu sanatçı Hale Güngör, 1986-89 yılları arasında İsviçre’de yaşadı. 1993’te başlayan Robert Kolej döneminde İrfan Korkmazlar ile heykel, Gülçin Aksoy ile resim çalıştı. 2004 yılında Paris Parsons School of Design'dan Güzel Sanatlar eğitimi diplomasını aldıktan sonra İstanbul’da kendi atölyesini kurdu. Sanatçı yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergi, sanat fuarı ve bienale katıldı, İstanbul ve Paris’te kişisel sergiler açtı. 2008 yılında New York’a taşınarak Pratt Institute Resim Bölümü’nü yüksek akademik başarıyla bitirdikten sonra, 2010’da Stockholm’e yerleşmek üzere yola koyuldu.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/peron_82824.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!