Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Pratt Visiting School İstanbul

Pratt Visiting School İstanbul, Şubat 2013’te İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (İKÜ), Pratt Insitute’ten Prof. Şulan Kolatan* öncülüğünde İstanbul’da düzenlenecek. Etkinlik 5 gün sürecek atölye çalışmalarının yanısıra konferanslar da içerecek. Atölye İKÜ’de, konferanslar ise İTÜ’de gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Diğer

Pratt Visiting School İstanbul
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Şubat 2013
BİTİŞ TARİHİ: 15 Şubat 2013
YER: İstanbul Teknik Üniversitesi - İstanbul Kültür Üniversitesi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Pratt, İTÜ, İKÜ işbirliğinde; Vitra'nın katkılarıyla

WEB ADRESİ:

http://prattistanbul.wordpress.com/

+ Ajandama Ekle

Atölye çalışması 20. yüzyıl kentsel planlarında göz ardı edilegelen araç ve yaya akışları arasındaki özel uzamsal ilişkiye dikkat çekiyor. Beşiktaş iskelelerinden başlayıp Zincirlikuyu ve 1. Levent ve 4. Levent yoluyla Maslak'a kadar uzanan ve İstanbul'un yeni ana iş merkezi konumundaki Büyükdere yörüngesinin, dikkat çekilen ilişkiye tipik bir örnek olduğunu belirten atölye ekibi, çalışmada bu aks üzerine çalışacak.

Atölye boyunca katılımcılar bu yörengede müdahale noktaları belirleyecek ve alternatif kentsel mekanlar önerecekler. Gerçek bir kentsel sorun üzerinde çalışılacak olmasına karşın, atölyenin bir “sorun çözme” alıştırması olmasından çok, bu sıradan kentsel alanların tasarım yoluyla mimari söylem düzeyine yükseltilmesi için bir fırsat yaratması hedefleniyor.

Atölyeye katılmak isteyenlerin, özgeçmişlerini, en geç 31 Ocak 2013 tarihine kadar adostogl@pratt.edu ve obeydagi@pratt.edu adreslerine iletmeleri gerekiyor. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan atölyeye kabul edilenlerin listesi 8 Şubat'ta açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Şulan Kolatan
Yüksek lisansını Columbia Üniversitesi’nde Mimarlık ve Bina Tasarımı konusunda yapan Kolatan, Dipl.Ing.Arch. derecesini Almanya’daki RWTH Aachen’da tamamladı. Pratt Institute’un Mimarlık Bölümü’nde konuk öğretim görevlisi olarak çalışan Kolatan, aynı zamanda, William J. Mac Donald ile birlikte kurduğu mimarlık ve tasarım şirketi KOL/MAC LLC’nin yöneticiliğini yapıyor. Şirketi, dijital mimari ve teknolojik inovatif tasarım konularında uluslararası anlamda lider firmalardan biri olarak kabul ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/pratt-visiting-school-istanbul-_103994.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!