Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Eskizin İzinde
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

S+ Architecture Sergisi AIA Baltimore'da

S+ Architecture'ın mimari projeler ağırlıkta olmak üzere son on yılda ürettiği işler, Ağustos boyunca AIA Baltimore Galerisi'nde sergilenecek.

yapi.com.tr

Sergiler

S+ Architecture Sergisi AIA Baltimore'da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Ağustos 2015
BİTİŞ TARİHİ: 26 Ağustos 2015
YER: AIA Baltimore Galerisi, ABD
DİĞER BİLGİLER:

A: 11 ½ W. Chase St., Baltimore MD 21201 / ABD

+ Ajandama Ekle

Amerikan Mimarlar Enstitüsü’nün en eski üçüncü birimi olan 1871 tarihli AIA Baltimore, bünyesindeki galeride düzenli aralıklarla mimarlık sergilerine ev sahipliği yaparak, yaşanabilir bir dünya için mesleki sorumluluğunu yerine getiriyor. Galeri, 05-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında S+ Architecture’ın mimari projeler ağırlıkta olmak üzere son on yılda ürettiği işleri gösterime sunacak.

Sergilenen projelerin çoğunluğu S+ Architecture’ın son on yılından seçilmiş olup, geniş bir yelpazede ürünleri içermekte. Bu ürünler arasında akademik çalışmalar, yeniden kullanım, eğitim, karma işlev, ofis, konut, ticaret projeleri, kültürel, endüstriyel ve kentsel ölçekli projeler yer alıyor.


S+ Architecture hakkında:

İstanbul’da konumlanan S+ Architecture , tasarım araştırmaları için bir platform sunmakta, kentsel ölçekten objeye geniş bir çeşitlilikte ve coğrafyada üretimi hedeflemektedir. S+ tasarlanacak bina ve kentsel bağlamın bütünleşmesine yönelik bir tasarım süreci izlemekte ve tasarım sorunlarına yaratıcı çözümler bulmaktadır. Her projenin işlevsel gereksiniminin farklı oluşu, grubun her defasında yeni keşifler peşinde olmasını sağlamaktadır. Tasarım araştırmalarının ilk aşamalarında proje alanı, işlevsel program ve sürdürülebilirlik konusundaki inovasyonlara odaklanılırken; sürecin sonunda bağlama duyarlı, konseptin sürüklediği, yenilikçi ve yaratıcı sürdürülebilir binalar ve çevreleri ortaya çıkarır.

S+ çok çeşitli ölçeklerde –depolama ünitelerinden, minimal boyutta yaşama mekanlarına, geniş saraylara, üniversite yapılarına, ve üretim tesislerine– projeler gerçekleştirmektedir. Bu projelerin bir bölümü yeni, bir bölümü de tarihi önemi olan yapıların yeniden değerlendirilmesini kapsar. Firmanın portfolyosundaki projeler, yaratıcılığa önem veren mimar, mühendis ve tasarımcılarla işbirliği içinde ve yaratıcı teknik çözümler olarak geliştirilir.

Daha önce AIA Baltimore, University at Buffalo, Milano Fuarı, Polytechnic University of Turin, The Union of Architects of Russia in Moscow ve Türkiye’de çok sayıda kentte sergiler gerçekleştiren S+ Architecture; TMMOB Mimarlar Odası (UIA), Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) ve Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) üyesidir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/s-architecture-sergisi-aia-baltimoreda_132996.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!