Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru: Yeni Güneş Enerjili Tasarım Paneli - İzmir

Dünyamız için önemi her geçen gün artan “mimaride sıfır enerji ve enerji verimliliği” anlayışına uygun, yenilenebilir enerji kaynağı kullanımını pasif yapı tasarım ilkeleri, estetik ve teknolojik tasarımla bütünleştirmiş örnek yapılar ve yöntemler, 25 Ekim'de İzmir Mimarlık Merkezi'nde düzenlenecek panelde masaya yatırılacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru: Yeni Güneş Enerjili Tasarım Paneli - İzmir
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 25 Ekim 2017
YER: İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak
ŞEHİR: İzmir
DÜZENLEYEN:

YEM Yayın ve BoardeX işbirliğinde

DİĞER BİLGİLER:

A: İzmir Mimarlık Merkezi, 1474 Sokak No.9 Alsancak / İzmir 
T: (232) 463 66 25

+ Ajandama Ekle

YEM Yayın’ın, BoardeX’in katkılarıyla yayımlanan yeni kitabı Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru Yeni Güneş Enerjili Tasarım'ın duyurulması ve bu alanda yapılmakta olan güncel çalışmaları ülkemiz mimarlık ve tasarım ortamıyla paylaşmak amacıyla düzenlenen panellerin ikincisi İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

YEM Yayın ve BoardeX, daha önce İstanbul ve İzmir'de düzenledikleri bu etkinlikler aracılığıyla, “sıfır enerji mimarlığı”, “sürdürülebilirlik” ve “doğaya uyumlu mimarlık” konularında bilinçlenmeye katkıda bulunmayı ve farkındalık yaratarak daha yaşanabilir yapılı çevreler inşa edebilme yolunda tuğla koymayı hedefliyorlar. Panellerde, yeni nesil sıfır enerji mimarlığını şekillendirme konusunda özellikle güneş ve rüzgârın etkisinin daha iyi kavranması ve günümüzün ekolojik sorunlarını çözmeye yönelik yeni ürünlerin kullanıldığı binalar sayesinde dünyamız üzerinde daha iyi yaşamın mümkün olduğunun anlatılması amaçlanıyor.

Panele katılanlara kitap hediye

Konunun Türkiye’deki önde gelen uzmanları arasında yer alan Selçuk Avcı, Prof. Dr. Türkan Göksal Özbalta ve Yasemin Somuncu’nun konuşmacı olarak katılacağı; Yasemin Keskin Enginöz’ün moderatörlüğündeki panelde “sıfır enerji mimarlığı ve enerji verimliliği” anlayışına uygun, pasif yapı tasarım ilkeleri, estetik ve teknolojik tasarımla bütünleştirmiş örnek yapılar ve yöntemler; mimarlığı ekolojik sorunların çözümünde bir araç olarak gören tüm mimar, mühendis, içmimar, peyzaj mimarı ve kentsel tasarımcılar için değerlendirilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu paneli izleyecek herkese, BoardeX tarafından Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru: Yeni Güneş Enerjili Tasarım kitabı hediye edilecek.

PROGRAM

Yer: İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak, İzmir
Tarih: 25 Ekim 2017, Çarşamba, 18.30 - 20.00

Moderatör:
Yasemin Keskin Enginöz (Y. Mimar, YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

Panelistler: 
Selçuk Avcı (AVCI Architects Kurucusu)
Prof. Dr. Türkan Göksal Özbalta (Ege Üniversitesi Müh. Fak. İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi)
Yasemin Somuncu (Y. Mimar, Özyeğin Üniversitesi EÇEM Kıdemli Araştırmacı)

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sifir-enerji-mimarligina-dogru-yeni-gunes-enerjili-tasarim-paneli---izmir_161666.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!