Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: ZeroBuild Forum’21

Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru: Yeni Güneş Enerjili Tasarım Paneli - Ankara

Dünyamız için önemi her geçen gün artan “mimaride sıfır enerji ve enerji verimliliği” anlayışına uygun, yenilenebilir enerji kaynağı kullanımını pasif yapı tasarım ilkeleri, estetik ve teknolojik tasarımla bütünleştirmiş örnek yapılar ve yöntemler, 1 Kasım'da Ankara, Cer Modern'de düzenlenecek panelde masaya yatırılacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru: Yeni Güneş Enerjili Tasarım Paneli - Ankara
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Kasım 2017
YER: Cer Modern
ŞEHİR: Ankara
DÜZENLEYEN:

YEM Yayın ve BoardeX işbirliğinde

DİĞER BİLGİLER:

A: Cer Modern - Altınsoy Cad. No:3 Sıhhiye, Ankara
T:  (312) 310 00 00

+ Ajandama Ekle

YEM Yayın’ın, BoardeX’in katkılarıyla yayımlanan yeni kitabı Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru Yeni Güneş Enerjili Tasarım'ın duyurulması ve bu alanda yapılmakta olan güncel çalışmaları ülkemiz mimarlık ve tasarım ortamıyla paylaşmak amacıyla düzenlenen panellerin üçüncüsü Ankara, Cer Modern’de gerçekleştirilecek.

YEM Yayın ve BoardeX, ilkini Mayıs ayında İstanbul’da düzenledikleri bu etkinlikler aracılığıyla, “sıfır enerji mimarlığı”, “sürdürülebilirlik” ve “doğaya uyumlu mimarlık” konularında bilinçlenmeye katkıda bulunmayı ve farkındalık yaratarak daha yaşanabilir yapılı çevreler inşa edebilme yolunda tuğla koymayı hedefliyorlar. Panellerde, yeni nesil sıfır enerji mimarlığını şekillendirme konusunda özellikle güneş ve rüzgârın etkisinin daha iyi kavranması ve günümüzün ekolojik sorunlarını çözmeye yönelik yeni ürünlerin kullanıldığı binalar sayesinde dünyamız üzerinde daha iyi yaşamın mümkün olduğunun anlatılması amaçlanıyor.

Panele katılanlara kitap hediye

Konunun Türkiye’deki önde gelen uzmanları arasında yer alan Doç. Dr. Adnan Aksu ve Selçuk Avcı’nın konuşmacı olarak katılacağı; Yasemin Keskin Enginöz’ün moderatörlüğündeki panelde “sıfır enerji mimarlığı ve enerji verimliliği” anlayışına uygun, pasif yapı tasarım ilkeleri, estetik ve teknolojik tasarımla bütünleştirmiş örnek yapılar ve yöntemler; mimarlığı ekolojik sorunların çözümünde bir araç olarak gören tüm mimar, mühendis, içmimar, peyzaj mimarı ve kentsel tasarımcılar için değerlendirilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu paneli izleyecek herkese BoardeX tarafından Sıfır Enerji Mimarlığına Doğru: Yeni Güneş Enerjili Tasarım kitabı hediye edilecek.

PROGRAM:

Yer: Cer Modern, Sıhhiye, Ankara
Tarih: 1 Kasım 2017, Çarşamba, 18.30-20.00

Moderatör:
Yasemin Keskin Enginöz (Y. Mimar, YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

Panelistler: 
Doç. Dr. Adnan Aksu (Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi, Azaksu Mimarlık Kurucu Ortağı)
Selçuk Avcı (AVCI Architects Kurucusu)

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sifir-enerji-mimarligina-dogru-yeni-gunes-enerjili-tasarim-paneli---ankara_161667.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!