Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Tarifa Trafiği” ile Afrikalı Göçmenlerin Hikayesi Osmanlı Bankası Müzesi Sineması’nda

“Tarifa Trafiği”

yapi.com.tr

Diğer

“Tarifa Trafiği” ile Afrikalı Göçmenlerin Hikayesi Osmanlı Bankası Müzesi Sineması’nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Mayıs 2006 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 11 Mayıs 2006
YER: Osmanlı Bankası Müzesi Sineması, Bankalar Caddesi, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: Osmanlı Bankası Müzesi
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 334 22 70 E: obmuze@ottomanbank.com
+ Ajandama Ekle

b>Osmanlı Bankası Müzesi Sineması’nda, “Zaman, Mekan ve Yaşamlar” teması altında, yönetmenliğini Joakim Demmer’ın yaptığı İspanya yapımı Tarifa Trafiği adlı belgesel gösterilecek. Afrikalı göçmenlerin Fas’la İspanya arasındaki suları geçme çabasını, göçmenlerin ve Tarifalı yerel sakinlerin gözünden anlatan film, saat 19:00’da izlenebilecek.

Gösterimin ardından, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Dış İlişkiler Müdürü Metin Çorabatır, “Göç Yönetimi: İnsani Çözümler...” konulu bir söyleşi yapacak.

Her yıl, binlerce Afrikalı göçmen Fas’la İspanya arasındaki suları lastik botlarla geçmeye çalışıyor. Kimisi amacına ulaşırken birçoğu da başaramıyor. Bir sörf cenneti olan Tarifa’da karaya vuran cesetleri toplamak, neredeyse gündelik bir iş haline gelmiş durumda. Film, boğulanların öykülerini anlatırken, mülteci akınlarının ortasında yaşayan yerel sakinlerin duygularına da kulak veriyor. Belgesel, her şeye rağmen Avrupalıların sorumluluk duygularına sesleniyor: “Bu durum daha ne kadar sürebilir?”

Osmanlı Bankası Müzesi Sineması'nın Belgesel Sinemacılar Birliği danışmanlığında hazırlanan programı, her hafta farklı bir temayı içeren filmler ve ardından yapılan söyleşilerden oluşuyor.

Metin Çorabatır
1951’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden 1977’de mezun oldu. 1980-1982'de Çukurova Üniversitesi'nde asistanlık yaptı. 1977-1995 yılları arasında, gazetelerde dış haberler ve diplomasi muhabirliği görevlerinde bulundu. Tercüman, Hürgün, Hürriyet, Yeni Asır ve Milliyet'te çalıştı. 32. Gün programında genel koordinatörlük, Turkish Daily News gazetesinde haber müdürlüğü yaptı. Kanal 6 Televizyonu’nda çalıştı. 1995’ten bu yana Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Dış İlişkiler Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tarifa-trafigi-ile-afrikali-gocmenlerin-hikayesi-osmanli-bankasi-muzesi-sinemasinda_45569.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!