Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TÇMB Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin 1987 yılından beri düzenlediği ve çimento teknolojisindeki son gelişmelerin paylaşıldığı TÇMB Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi’nin 15.’si, 8-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

TÇMB Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Ekim 2019
BİTİŞ TARİHİ: 11 Ekim 2019
YER: Antalya
DÜZENLEYEN:

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği

WEB ADRESİ:

https://www.tcmatechnicalseminar.com

+ Ajandama Ekle

TÇMB’nin 1987 yılından beri iki senede bir düzenlediği ve sektörün dünya çapındaki en önemli buluşmalarından biri niteliğinde olan TÇMB Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi, bu yıl “Döngüsel Yeşil Ekonomi ve Dijital Dönüşüme Doğru” ana temasıyla 15. kez düzenleniyor. Kentsel katı atıklardan enerji geri kazanımı, Endüstri 4.0, İnovatif üretim teknolojileri, Endüstriyel Simbiyoz ve Sıfır Atık alt başlıklarından oluşan teknik seminer, son yıllarda özellikle Avrupa Birliği’nin çok önem verdiği döngüsel ekonomi konusunda sektörün ileri gelenlerini buluşturacak.

8 Ekim tarihinde kapılarını açacak olan 15. TÇMB Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi, 11 Ekim tarihine kadar geniş bir program ile devam edecek. Açılışı TÇMB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka tarafından yapılacak etkinlikte teknik seminer TÇMB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suat Çalbıyık’ın konuşmasıyla başlayacak. Dünya Çimento Birliği ve Rus Çimento Birliği CEO’ları da konuşmalarıyla açılışta yer alacak. 130 yerli ve yabancı firmanın stantları ile yer alacağı seminere katılacak 600’e yakın kişiye 20’nin üzerinde teknik sunum gerçekleştirilecek.  


Seminer bu yılki konusuyla, gerek döngüsel ekonomi gerekse dijital dönüşüm çalışmalarının yoğunlukla devam ettiği günümüzde, sektör ve tedarikçilerinin yeni proje ve inovatif düşüncelerinin paylaşımlarına imkan tanımayı hedefliyor. Ana teması “Döngüsel Yeşil Ekonomi ve Dijital Dönüşüme Doğru” olan seminer; al, yap, at esasına dayanan doğrusal ekonominin aksine çevrenin korunması ve atık üretiminin azaltılması ihtiyacına istinaden daha sürdürülebilir olan döngüsel ekonomiye vurgu yapmayı amaçlıyor.

Bu döngüde; atık üretiminin en aza indirilmesi esas alınarak kaynak kullanımının azaltılması ve sistemin en verimli şekilde çalışmasına vurgu yapılıyor. Ayrıca, verimli, çevreye duyarlı, iş sağlığı ve güvenliğine önem veren ekipman ve sistemler ile üretilmiş ürünlerle, yaşam alanlarımızın yeşil dönüşümüne katkı sağlanması bekleniyor.

Teknik Seminer ve Sergisi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tcmb-uluslararasi-teknik-seminer-ve-sergisi_175186.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!