Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TMMOB 8. Enerji Sempozyumu: Küresel Enerji Politikaları ve Türkiye

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından düzenlenen "Küresel Enerji Politikaları ve Türkiye" konulu TMMOB 8. Enerji Sempozyumu, 17-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi, Akıngüç Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

TMMOB 8. Enerji Sempozyumu: Küresel Enerji Politikaları ve Türkiye
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 17 Kasım 2011 08:30
BİTİŞ TARİHİ: 19 Kasım 2011 18:00
YER: İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu, Bakırköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: TMMOB ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliğiyle
DİĞER BİLGİLER: A: İzmir Caddesi Ihlamur Sokak No:10 Kat:2 Kızılay ANKARA T: (312) 425 32 72 F: (312) 417 38 18
+ Ajandama Ekle

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından düzenlenen "Küresel Enerji Politikaları ve Türkiye" konulu TMMOB 8. Enerji Sempozyumu, 17-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi, Akıngüç Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.

TMMOB 8. Enerji Sempozyumu, 2008 yılı sonlarında ortaya çıkan ve bütün dünya ile birlikte Türkiye’yi de sarsarak “neo-liberal politikaların” taşlarını yerinden oynatan, uluslararası büyük sermaye grupları ve siyasi temsilcilerinin “dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” şeklinde değerlendirdikleri büyük ekonomik krizin etkilerinin sürdüğü bir ortamda düzenleniyor. Son 30 yılda yapılan özelleştirmelerin onlarca katı büyüklüğünde kamulaştırma ve kamu kaynağı kullanımına yol açan bu krizin; dünya, bölge ve Türkiye’deki iktisadi - toplumsal hayata ve ilgili meslek alanlarına etkileri Sempozyum kapsamında irdelenecek. Sempozyumun amacı, dünyadaki gelişmelerle birlikte enerji alanını küresel bir perspektiften değerlendirerek, Türkiye’yi de içeren uluslararası enerji politikalarını; bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve hukuki açılardan masaya yatırmak olarak belirlendi. Bu amaç doğrultusunda 1996’dan beri iki yılda bir düzenlenmekte olan TMMOB Enerji Sempozyumu bu yıl uluslararası bir nitelikte düzenlenecek.

Enerji alanında var olan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağı, yaşanmakta olan gelişmelerin olası sonuçlarının değerlendirileceği ve Türkiye’nin enerji politikalarının; kamusal planlama, verimlilik, çevre, bilim-teknoloji vb. tüm bileşenleriyle irdeleneceği bir platform olmak, bugüne dek TMMOB Enerji Sempozyumlarının temel hedefi ola geldi.

Sempozyum kapsamında ana başlık olarak; Küresel-Bölgesel Enerji Politika ve Stratejileri, Dünya Enerji Görünümü, Dünyada ve Türkiye‘de Enerji Özelleştirmeleri, Ekonomide Küresel-Bölgesel Gelişmeler ve Enerji Politikalarına Etkileri, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği, Jeopolitik Açıdan Fosil Kaynaklar ve Nükleer Enerji saptanmış. Bu başlıklar çerçevesinde 3 gün boyunca, yurt içi ve yurt dışından konusunda uzman kişi, akademisyen ve ilgili kurum temsilcileri tarafından bildiriler sunulacak, düzenlenecek panellerle konu başlıkları derinlemesine irdelenecek.

Sempozyum Programı için tıklayınız.

Sempozyuma dinleyici olarak katılım ücretsizdir. Sempozyuma katılmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tmmob-8-enerji-sempozyumu-kuresel-enerji-politikalari-ve-turkiye_89668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!