Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Türkiye Müteahhitler Birliği’nden “Uzlaşma Becerisi Paneli”

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Türk inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik; Avrupa Birliği sürecine hazırlık, dış rekabette dayanışma, şirket evlilikleri, şirketler arası uzlaşma, kurumsallaşma yönünde başlattığı çalışmalarını Ankara’da düzenleyeceği panelle sürdürüyor.

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Haziran 2005
BİTİŞ TARİHİ: 20 Haziran 2005
+ Ajandama Ekle

ürkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Türk inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik; Avrupa Birliği sürecine hazırlık, dış rekabette dayanışma, şirket evlilikleri, şirketler arası uzlaşma, kurumsallaşma yönünde başlattığı çalışmalarını Ankara’da düzenleyeceği panelle sürdürüyor.

2005 yılını inşaat firmaları için “Birleşme Yılı” ilan eden Türkiye Müteahhitler Birliği, bu kapsamda 20 Haziran 2005 (Pazartesi) günü saat 14.00’de Ankara Hilton Oteli’nde “Türk Toplumunda Uzlaşma Becerisi” adıyla panel düzenledi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın açılışını yapacağı panelde “Uzlaşma”, “Stratejik İşbirliklerinin Önemi”, “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” ve “Şirket Evlilikleri” konuları ele alınacak.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, düzenleyecekleri panelle ilgili şunları söyledi:

“AB’ne üyelik sürecinde Türk inşaat sektörünü bekleyen önemli sorunlardan biri yabancı firmaların yurtiçinde ve dışında artan rekabeti olacaktır. Milli bankalarımızın sayısının giderek azalması ve çoğu devletten alacaklı konumunda olan büyük müteahhitlik firmalarının finansal yapılarının yabancı bankalardan teminat mektubu almaya elverişli olmaması gibi nedenler bu süreci daha da zorlaştıracaktır.

Biz, Türkiye Müteahhitler Birliği olarak, yaşanacak bu zorlukları aşmak için bu yılı “Birleşmeler Yılı” ilan ettik. Bundan amacımız çoğu aile şirketleri niteliğinde olan üye firmalarımızı kurumsallaşmaya, şirket evliliklerine ve finansal yönden daha güçlü kuruluşlara dönüşmeye özendirmektir. Bizim için artık uzlaşma, dayanışma ve birleşme zamanıdır.”

Panele ODTÜ Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet İNAM, ODTÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaeddin TİLEYLİOĞLU ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz BABÜROĞLU konuşmacı olarak katılacaklar.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiye-muteahhitler-birliginden-uzlasma-becerisi-paneli_28636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!