Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: İstanbul Konut Zirvesi
BÖLÜM SPONSORU

Ulusal Çevre Sempozyumu 2007

Ulusal Çevre Sempozyumu 2007

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Nisan 2007
BİTİŞ TARİHİ: 21 Nisan 2007
DÜZENLEYEN: Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü
DİĞER BİLGİLER: Ulusal Çevre Sempozyumu Sekreterliği Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çiftlikköy kampusü, 33343 Mersin Tel: 0324 3610001/ 7081 Fax: 0324 3610032- 3610099 E:ucs2007@mersin.edu.tr SEMPOZYUM SEKRETERYASI Doç. Dr.Zeynel DEMİREL, zdemirel@mersin.edu.tr Doç.Dr.Savaş ŞENER, sasener@mersin.edu.tr Ar.Gör.Emel Deniz AVCI, emeldeniz@mersin.edu.tr Ar.Gör.Emrah Ahmet ERKURT, eaerkurt@mersin.edu.tr
+ Ajandama Ekle

ersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü olarak, ülkemizde ortaya çıkan çevre sorunlarının belirlenmesi, bu sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı bilgilendirme çalışmalarının yapılmasını toplumsal bir görev saymaktayız. Bu görev anlayışı ile, önceki yıllarda düzenlediğimiz Enerji ve Çevre Sempozyumu, Tarım ve Çevre İlişkileri Sempozyumu, Sanayii - Çevre Sempozyumu ve Sergisinden sonra ülkede ortaya çıkan tüm sorunları kapsayacak ve onlara ışık tutacak Ulusal Çevre Sempozyumunu düzenlemeyi düşünmekteyiz.

Sempozyumda geniş bir perspektifte tartışılacak çevre sorunları ve çözüm önerileri ülkemizde bir taraftan sürdürülebilir kalkınmanın çevresel etkilerinin değerlendirilmesini sağlarken diğer taraftan çevre politikalarının ekonomik sonuçlarının belirlenmesine ışık tutacaktır. Kalkınma hamlesinde kirlenmenin kaçınılmaz olduğunu öngören ve bu kirlenmeyi arıtmaya yönelen pasif yaklaşımlar yerine alınacak önlemlerle kirlenmenin önüne geçmeyi esas alan stratejiler sempozyum sırasında ön plana çıkarılmaya çalışılacaktır.

AMAÇ
Bu sempozyumda amaç, ülkemizde ortaya çıkan çevre sorunlarının incelenmesi ve tartışılması, teknik ve bilimsel gelişmelerin geniş kitlelere aktarılması, araştırmacı, işletmeci, firma temsilcisi ve yöneticilerin aynı platformda buluşturularak yakın bir iletişimin sağlanmasıdır.

DİL
Sempozyumun dili, Türkçe'dir. Bununla birlikte uluslararası başka dillerde yazılmış bildiriler de Türkçe çevirileri ile birlikte kabul edilecektir. Bu bildiriler, sempozyum CD’ si ve Özet Kitabında her iki dilde de yayınlanacaktır.

BİLDİRİ ÇAĞRISI VE SUNUMLAR
Sempozyumda bildirilerini sunmak veya bildiri özleri kitabında yayınlatmak isteyen kişi ve kuruluşların 200-300 kelimeden oluşan “Bildiri Özetleri”ni, en geç 06 Ekim 2006 tarihine kadar Sempozyum Yürütme Kurulu'na web sayfası aracılığıyla ulaştırmaları gerekmektedir. Bildiri özetlerinin kabul edilip edilmediği 10 Kasım 2006 tarihine kadar yazarlara bildirilecektir. Kabul edilen bildirilerin tam metinleri, yazarlar tarafından yazım kurallarına uygun hazırlanarak 16 Şubat 2007 tarihine kadar yazışma adresine gönderilecektir.

KAYIT VE KATILIM
Sempozyum katılım ücreti 150 YTL olup; oturumlara katılım, bildiriler kitabı, çanta, öğle yemekleri, çay-kahve ikramları, akşam yemekleri ve sempozyum sonunda yapılacak olan kokteyli kapsamaktadır. Bildiri veya Poster ile katılan Akademik Delegelere % 50 indirim uygulanacaktır. Refakatçi ve öğrenciler için katılım ücreti ise 50 YTL olup öğle yemekleri, çay-kahve ikramları ve kokteyli kapsamaktadır.

Kayıt yaptırmak için web sayfasındaki kayıt formunun doldurulup en geç 1 Mart 2007 tarihine kadar banka dekontu ile birlikte, sempozyum sekreteryasına gönderilmesi gerekmektedir. Birden fazla bildirisi kabul edilen katılımcılar tek kayıt ücreti ödeyeceklerdir.

Kayıt ücreti ödemeleri aşağıda verilen sempozyum banka hesabına yatırılmalı ve havale edilmelidir. Banka havale masrafları katılımcı tarafından karşılanacaktır.

İş Bankası Mersin Üniversitesi Şubesi (6609)
Hesap No: 100200

Banka ödeme dekontu fotokopisi, üzerine ad ve soyadı yazdıktan sonra kayıt formu ile birlikte sempozyum yazışma adresine gönderilmelidir.

SEMPOZYUM KONULARI
- Çevre Bilimleri ve Teknolojileri
- Çevre Bilinci ve Bilgi Sistemleri
- Su Kaynakları Yönetimi
- Enerji ve Çevre
- Çevre ve Sağlık
- Denizler, Ekolojik Denge ve Sürdürülebilir Çevre
- Doğal Afetler
- Atık Yönetimi (Evsel, Endüstriyel ve Tehlikeli Atık) ve Geri Dönüşüm Teknolojileri
- Hava Kirliliği
- Biyoçeşitlilik, Korunması ve Yönetimi
- İklim Değişikliği ve Korunması
- Çevre Ekonomisi ve Sürdürülebilirlik
- Çevresel Organizasyonlar
- Kültürel Miras ve Çevre
- Uluslararası İlişkilerde Çevre Boyutu
- Çevre Politikaları
- Çevre Yasaları
- İş Yaşamı ve Çevre, Çevre Yönetim Sistemleri
- Çevre, Sosyal ve Psikolojik Boyutları
- Çevre Eğitimi
- Çevre Korumada Medya
- Toprak Kirliliği ve Kontrolü
- Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS)
- AB Uyum Sürecinde Çevre Sektörünün Durumu
- Yerel Yönetimler ve Çevre
- Kıyı Yönetimi ve Çevre
- Çevre Politikaları, Finansman ve Sürdürülebilirlik
- Üniversite Sanayi İlişkileri

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ulusal-cevre-sempozyumu-2007_48750.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!