Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası Deprem Konferansı

12 Kasım 1999 depreminin 10. yılında Türkiye’den 81 İl ve 25 Ülke İstanbul’da bir araya geliyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, İstanbul Valiliği işbirliği ve Dünya Bankası desteğiyle düzenlenen “İstanbul Uluslararası Sismik Riskin Azaltılması Konferansı”, sismik riskin azaltılması çerçevesinde

yapi.com.tr
1

Toplantılar

Uluslararası Deprem Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Aralık 2009
BİTİŞ TARİHİ: 10 Aralık 2009
YER: İstanbul Grand Cevahir Otel, Şişli, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: Kürşat Okutmuş T: (212) 249 45 46
+ Ajandama Ekle

12 Kasım 1999 depreminin 10. yılında Türkiye’den 81 İl ve 25 Ülke İstanbul’da bir araya geliyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, İstanbul Valiliği işbirliği ve Dünya Bankası desteğiyle düzenlenen “İstanbul Uluslararası Sismik Riskin Azaltılması Konferansı”, sismik riskin azaltılması çerçevesinde İSMEP projesi başta olmak üzere ulusal ve uluslararası çalışmaları bir araya getirecek.

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek’in katılımıyla başlayacak konferansın açılış konuşmasını Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Margereta Wahlström yapacak. 3 gün boyunca sürecek oturumlarda, 1999 yılında yaşanan depremlerin ardından Türkiye’de ve İstanbul’da yürütülen çalışmalar masaya yatırılacak. 25 ülkeden temsilcilerin katılacağı konferans, bir anlamda Dünya ülkelerinin bilgi ve tecrübelerini birbiriyle paylaşmasına önayak olacak.

Konferans öncesinde bir açıklama yaparak Dünyada deprem riski ile karşı karşıya olan birçok ülke olduğuna dikkat çeken İstanbul Valisi Muammer Güler, “Bu nedenle, sismik riskin azaltılması çerçevesinde ulusal ve uluslararası tecrübelerin bir araya gelmesi, hem sismik riskin azaltılması konusunda atılacak adımlar hem de toplumların refahı ve geleceği için çok önemlidir.” dedi.

Kentsel alanlarda sismik riskin azaltılmasına yönelik adımların atılabilmesi için, bilgi alışverişinin sağlanmasına yönelik sunumların paylaşılacağı konferans günlerinde, İSMEP kapsamında İstanbul’da yapılan çalışmaların gerçekleştirildiği alanlara inceleme gezileri düzenlenecek. Uluslararası platformda akademik çalışmalarla adından söz ettiren saygın konuşmacıların yer alacağı konferans; T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, T.C İstanbul Valiliği, İstanbul ADM, İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi, Dünya Bankası, Afet Azaltma ve Yeniden Yapılanma Küresel Fonu (GFDRR) ve Avrupa Yatırım Bankası’nın işbirliği ile düzenlenecek.

Açılış Programı:

09.00 – 09.45  Protokol Konuşmaları 
Kazım Gökhan Elgin / İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü 
Ulrick Zachau / Dünya Bankası Ülke Direktörü
Tekin Küçükali / Türkiye Kızılay Derneği Başkanı
Memduh Aslan Akçay / Hazine Müşteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü
Hasan İpek / Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı
Muammer Güler / İstanbul Valisi
Cemil Çiçek / Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı
10.00 – 10.30  Açılış Konuşması
Margareta Wahiström / Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı

Programın devamı için lütfen tıklayınız.

 

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-deprem-konferansi_74774.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Katılımçılar arasında, "Öngörme boyutları(olasılık, ölçüm inceliği=Prezisyon)" Kısacası: Hertz uzayları ile ilgilenecek kişiler var mı? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!