Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

''Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu''

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenecek Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu 10-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Buluşmalar

''Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu''
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Eylül 2012
BİTİŞ TARİHİ: 23 Eylül 2012
ŞEHİR: Eskişehir
DÜZENLEYEN:

Tepebaşı Belediyesi

TELEFON: (222 ) 2 11 40
+ Ajandama Ekle

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenecek Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu, 10-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, düzenlediği basın toplantısında, sempozyumda pişmiş toprağın; sanatsal, sektörel ve bilimsel olarak ele alınacağını belirtti.

''Bu sempozyumla pişmiş toprak artık bir kent kimliği, kent belleğidir. Sanatçıların bıraktığı eserler, şehrimizin kültürel mirasına önemli bir katkıdır'' diyen Ataç, kentin belleğindeki tarihi birçok yapıyı, yerlerine yenileri yapıldığı için kaybettiklerinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Ataç, ''Bir sektöre hizmet etmiş binaların korunması çok önemli. Yeni kent belleğinin oluşması için bunların yapılması gerektiği söyleniyor ancak bizi, yeni bellek değil eskisi ilgilendiriyor'' diye konuştu.

Ataç, sempozyum kapsamında yurt içi ve yurt dışından katılacak sanatçıların, pişmiş topraktan heykeller yaparak kente armağan edeceklerini, sempozyumda, bilimsel sunumlar yapılacağını, seramik sergileri ile geleneksel üretim yapan üreticilerin sergilerinin açılacağını ve konserler verileceğini söyledi.

Sempozyumun tanıtımına yardımcı olmak üzere; Avusturya, İspanya, Romanya, Portekiz, Macaristan, İtalya, Slovakya ve Endonezya'dan 10 gönüllü öğrenci katıldı.

Öğrenciler adına konuşma yapan Portekizli Rui Diago Moreia Barbosa, ''Daha çok basın ayağı konusunda yardımcı olacağız. Burada çektiğimiz videoları ve fotoğrafları ülkemizde paylaşacağız'' dedi.

Sempozyum'a 11 sanatçı katılıyor

10 Eylül'de eski Kurt Kiremit Fabrikası alanında başlayacak sempozyum kapsamında 6'sı yurt dışından olmak üzere 11 sanatçı katılacak.

İnci Çayırlı yönetimindeki Tepebaşı TSM Korosu, Alpay ve Volkan Konak Sempozyum süresince konser verecekler. Çin Akrobasi grubunun da gösteri yapacağı sempozyum, Taylan Erler Jazz Orkestrasının konseriyle sona erecek.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-pismis-toprak-sempozyumu-_102016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!