Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası Yapı Biyolojisi Forumu

Bu yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Yapı Biyolojisi Forumu, “Sağlığımız için Yapı ve Yaşam Alanları" başlığı altında 27 Nisan Cumartesi günü İzmir’de gerçekleşiyor.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Uluslararası Yapı Biyolojisi Forumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Nisan 2019
YER: Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi, İzmir
DÜZENLEYEN:

YBE - Türkiye Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü ve IBN - Alman Yapı Biyolojisi ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü ortaklığında

WEB ADRESİ:

www.yapibiyolojisi.org
info@yapibiyolojisi.org

+ Ajandama Ekle

Sağlımız için Yapı ve Yaşam Alanları’ başlığı altında sunum ve tartışmalardan oluşacak oturumları kapsayan Uluslararası Yapı Biyolojisi Forumu, YBE- Türkiye Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü ve IBN- Alman Yapı Biyolojisi ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü ortaklığında düzenleniyor.

Her iki enstitünün de kurucu ortakları And Akman ve Winfried Schneider’in açılış konuşmalarını yapacağı Forum’da yapı tasarımı ve yapı malzemeleri kaynaklı fiziki ve psikolojik etkiler ile dünyadan ve Türkiye’den iyi örnekler sunulurken panel ve tartışmalarda yapı-insan sağlığı ilişkilerinin halk sağlığı açısından önemi ve bu alanda okur yazarlığın artırılması ele alınacak. Yurtdışından yapı biyologları, doğal yapılar ve malzemeler üzerine araştırmacı ve uzmanların konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacağı Forum, sürdürülebilir mimarlıktan mühendisliğe, sağlıktan eğitime, konuya ilgi duyan uzman ve profesyonellerin katılımını hedefliyor.

İki oturumdan oluşacak Forum’un ilk kısmı sunumlara, ikinci kısmı ise tartışma gruplarının paylaşımlarına ayrılacak. Forum akışının yanısıra sürdürülebilir yapılaşmanın olmazsa olmazı ‘doğal yapı malzemeleri’ odaklı proje, araştırma ve üretimlerin poster sunumları ile birlikte hammadde, malzeme ve prototip sergileri yer alacak. Yapı sektörünün geleceğine yön verecek ‘Sağlığımız için Yapı ve Yaşam Alanları’ teması ile Forum özel sektörden sivil toplum kuruluşlarına, kamudan uluslararası organizasyon temsilcilerine birçok yetkilinin katılımı öngörülüyor.

Uluslararası Yapı Biyolojisi Forum’unun destekçileri doğal yapı malzemeleri ile sürdürülebilir yapım yöntemlerine odaklanan kurumlar. Forum’un birincil sponsorlarından Forbo Flooring Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonunu üretimine nasıl yansıttığını ve %97 doğal hammadde içeren Marmoleum koleksiyonunu tanıtıyor olacak. İzmir Ticaret Odası sağlıklı yapılaşma uygulamalarının, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik anlayışının yaygınlaştırılması amacıyla forumun
birincil sponsorları arasında yer almıştır. İkincil sponsorlar ise şu şekilde: Işıklar İnşaat Malzemeleri, Enerji tüketimini azaltan ve topraktan gelen ürünler ile yapı malzemelerinin insan sağlığına olumsuz etkilerini azaltan ürünlerini teşhir ederken, Lemix firması sıkıştırılmış toprak panel üretimini tanıyor olacak, Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği ise üye üreticileri arasındaki işbirliğini arttıran, gelecek stratejilerini geliştirmek adına ne tür faaliyetler yaptıklarını aktaracaklar.

Yeşilova Ziyaretçi Merkezi’nde gerçekleşecek Forum’a katılım kayıt esaslı ve ücretsizdir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

*

IBN ve YBE hakkında
Yapıların insan sağlığı ve çevre etkisini irdeleyen taban hareketinin uzantısı olarak Prof Anton Schneider’in öncülüğünde 1983 yılında kurulan IBN, yapı biyolojisi yaklaşımının bilimsel altyapısının oluşmasına ve bugün 8 farklı ülkedeki partnerlikleri ile uluslararası uzman ağının gelişmesine öncülük etti. YBE ise IBN’nin ve Alman Kerpiç Birliği’nin Türkiye partneri olarak 2015 yılında kuruldu. YBE ortak kurucularından And Akman’nın yapı biyolojisi alanındaki uzun süreli
çalışmaları, IBN ile olan köklü ilişkileri ve YBE ekibinin Türkiye’de sürdürülebilirlik alanındaki deneyimi Enstitü çalışmalarının ve ağının kısa zamanda etkinleşmesini sağladı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-yapi-biyolojisi-forumu_171373.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!