Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Urban Land Institute (ULI) Türkiye Eğitimleri Başlıyor!

Yıl boyunca arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında eğitimler düzenleyecek ULI Türkiye’nin ilk dersi RE 101 Gayrimenkule Giriş “Değerleme Nedir? Yasal Çerçeve, Tapu, Prosedürler ve Temel Kavramlar” başlığıyla 26 Mart'ta YEM’de gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Eğitimler

Urban Land Institute (ULI) Türkiye Eğitimleri Başlıyor!
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Mart 2014 09:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

ULI Türkiye

DESTEKLEYENLER:

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)

TELEFON: 212 266 70 70
+ Ajandama Ekle

Yıl boyunca arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında eğitimler düzenleyecek ULI Türkiye’nin ilk dersi RE 101 Gayrimenkule Giriş “Değerleme Nedir? Yasal Çerçeve, Tapu, Prosedürler ve Temel Kavramlar” başlığıyla 26 Mart Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleşecek.

ULI 2014 eğitim programı, temel kavramlarla başlayarak, gayrimenkul fonları, özel sermaye, AVM yönetimi ve yeniden yapılandırma ve benzeri daha ileri konuların işlendiği bir biçimde planlanmış bulunmaktadır. Program, esas itibariyle gayrimenkul sektörünün genç çalışanlarının eğitimine yönelik olarak düşünülmüştür. Eğitimin amacı gayrimenkul sektöründeki farkındalığı artırarak, müşteri beklentilerini karşılayabilen kaliteli eleman yetiştirmektir.

Gayrimenkul Değerlemeye Giriş Eğitimi

Gayrimenkul Değerlemeye Giriş eğitimi kapsamında, kanunlarımızda ve uygulamada gayrimenkul kavramı, değerleme nedir ve nasıl yapılır, tapu kavramı, imar işlemleri, mülkiyet hakkı, yasal belgeler hazırlamak ve yorumlamak gibi konular ele alınacaktır.

Program
09:00-10:30 Ders ½
10:30-11:00 Ara
11:00-12:30 Ders ½

Katılımın ücretli olduğu eğitime başvurmak için tıklayınız.


Eğitmen Hakkında:

Cansel Turgut Yazıcı
, gayrimenkul yatırımı, gayrimenkul geliştirme, değerleme ve danışmanlık konusunda ülkemizin önde gelen yerli ve yabancı firmalarında 20 yıla yakın bir süredir çalışmaktadır. Yazıcı, Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisansını bitirmesinin ardından Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Leasing Sektörü ile başlayan Yazıcı, McDonald’s Gayrimenkul Geliştirme Departmanı’nda çalışmış, ardından Metro Asset Management bünyesinde Gayrimenkul ve Değerleme Müdürü olarak görev almıştır. Yazıcı, kariyerine Türkiye’nin ilk lisanslı değerleme şirketinde devam etmiş ve burada 5 yıl Genel Müdür olarak görev almıştır.

2008 senesinden bu yana EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık adı ile kurucu ortağı olduğu lisanslı değerleme firması ile sektörde bulunmaktır. Yazıcı, şirketinde gayrimenkul ve makine parkı değerleme,  en iyi kullanım ve fizibilite etütleri, inşaat ilerleme raporları, gayrimenkul sektörü araştırmaları gibi konularda finans kurumları ve özel sektöre hizmetler vermektedir. Yazıcı ülkemizin ilk Sermaye Piyasası Kurulu Değerleme Lisanslı Uzmanlarından olup, aynı zamanda mesleğinde uluslararası bir tanınma olan, FRICS unvanına sahiptir. Yazıcı, bugüne kadar birçok mesleki platform ve dernekte Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca değişik kurum ve kuruluşlarda, üniversitelerde gayrimenkul ve proje değerleme üzerine çeşitli dersler vermekte,  değişik basın yayın organlarında ve platformlarda Değerleme ve Gayrimenkul üzerine yazılar yazmaktadır. Gayrimenkul sektörü ile ilgili yayınlanmış bir de kitabı da bulunmaktadır.


ULI Hakkında:


Amacı arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmek olan ULI, kâr amacı gütmeyen bir araştırma ve eğitim kuruluşu olarak 1936 yılında kurulmuş olup en iyi ve sürdürülebilir arazi kullanım ve yerleşim siyasetlerini ve uygulamalarını desteklemektedir. Dünya çapında özel sektörde ve kamu sektöründe imar işlerine ilişkin alanları temsil eden 30.000’den fazla üyesiyle ULI, sektörün en önde gelen, fikir, bilgi ve deneyim değiş tokuşu gerçekleştirilen, alanlar arası forumu statüsüyle, üyelerinin paylaşma, yol gösterme ve sorun çözme yoluyla geliştikleri bir düşünce üretme merkezidir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/urban-land-institute-uli-turkiye-egitimleri-basliyor_118158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!