Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Yapı Bilgi Modellemesi Konferansı / Building Information Modeling (BIM) Conference"

Dünya çapında belli başlı şehirlerde düzenleyeceği konferanslar yoluyla yatırım, inşaat ve tasarım alanlarında çağdaş yenilikleri sunmayı amaçlayan Turner Innovation Series, Türkiye'deki ilk konferansını, Pro^ge işbirliğinde 10-11 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul, Swissotel'de gerçekleştiriyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Yapı Bilgi Modellemesi Konferansı / Building Information Modeling (BIM) Conference"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Mayıs 2012
BİTİŞ TARİHİ: 11 Mayıs 2012
YER: Swissotel, İstanbul
DÜZENLEYEN: Turner Construction ve Pro^ge tarafından; Autodesk, Synchro ve Trimble'ın sponsorluğunda
DİĞER BİLGİLER: E: Innovation_Series@tcco.com
+ Ajandama Ekle

Dünya çapında belli başlı şehirlerde düzenleyeceği konferanslar yoluyla yatırım, inşaat ve tasarım alanlarında çağdaş yenilikleri sunmayı amaçlayan Turner Innovation Series, Türkiye'deki ilk konferansını, Pro^ge işbirliğinde 10-11 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul, Swissotel'de gerçekleştiriyor. "Building Information Modeling – BIM" (Yapı Bilgi Modellemesi) başlıklı konferansın; tasarım, inşaat ve yatırım sektörü için yeni ufuklar açması bekleniyor.

Görsel ve merkezi bir bilgi veri tabanı olan BIM, işin tasarım süreci, inşaat öncesi, inşaat süreci ve inşaat sonrası işlemlerinin tümünü kapsarken; bilgiyi 3 boyutlu modellere yansıtarak tasarımcılar, inşaatçılar ve yatırımcılar arasında bir ‘işbirliği platformu’ oluşmasını sağlıyor.

Konferansta, konuşmacıların BIM’in Tasarım Görselliği, Model Bazlı Keşif, Model Bazlı Yönetmelik Kontrolü, Enerji Analizi, Yapılabilirlik Analizi, Lojistik Planlama, İş Programı Görselliği, Uyuşmazlık Tespiti, Görsel ‘As Built’ Oluşturma, Lazer Tarama ve Model Bazlı Yerleşim uygulamaları hakkında yapacakları sunumlar tasarım, inşaat ve yatırım sektörü açısından önem taşıyor.

Mimarlar, mühendisler, yatırımcılar, müteahhitler ve eğitmenlerin katılımını bekleyen BIM Konferansı, tekrar eden birer günlük aynı programla 10 ve 11 Mayıs günlerinde yapılacak.

İngilizce – Türkçe simultane tercümenin yapılacağı konferansa illişkin ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yapi-bilgi-modellemesi-konferansi-building-information-modeling-bim-conference_91325.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!