Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Yapısal Çevrenin Yeniden Canlandırılması: Yeni Kullanımlar için Eski Mekanlara Yeniden Nitelik Kazandırmak"

IAPS-CSBE ( Culture and Space in Built Environment) Çalışma Ağı 1997 yılında başlattığı ve dört yıl arayla düzenlediği uluslararası “Kültür ve Mekan Sempozyum Dizisi” nin dördüncüsünü IAPS-HOUSING-‘Konut’ çalışma ağı ile birlikte 12- 16 Ekim 2009 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Yapısal Çevrenin Yeniden Canlandırılması: Yeni Kullanımlar için Eski Mekanlara Yeniden Nitelik Kazandırmak"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Ekim 2009
BİTİŞ TARİHİ: 16 Ekim 2009
YER: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Binası
DİĞER BİLGİLER: Prof.Dr.Hülya Turgut Yıldız, Sempozyum eş-başkanı E: info@culturespace2009.org F: +90 212 244 92 43
+ Ajandama Ekle

IAPS-CSBE ( Culture and Space in Built Environment) Çalışma Ağı 1997 yılında başlattığı ve dört yıl arayla düzenlediği uluslararası “Kültür ve Mekan Sempozyum Dizisi” nin dördüncüsünü IAPS-HOUSING-‘Konut’ çalışma ağı ile birlikte 12- 16 Ekim 2009  tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirecek.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ofisi tarafından “Yapısal Çevrenin Yeniden Canlandırılması: Yeni Kullanımlar için Eski Mekanlara Yeniden Nitelik Kazandırmak” başlıklı Sempozyum İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi; Bahçeşehir Üniversitesi (İBÜ) Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlar Odası ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenleniyor.

Toplantının bilimsel organizasyonu Roderick Lawrence (IAPS-Housing Network, coordinator), Hülya Turgut Yıldız (IAPS-CSBE Network, Coordinator)  ve Peter Kellett (IAPS-CSBE Network, coordinator) tarafından yürütülüyor.

Sempozyumun amacı günümüz küresel yeniden yapılanma sürecinde, kentsel dönüşüm olgusunun hangi dinamiklerle etkileşim içinde ve nasıl şekillendiğinin ortaya konması, bu etkileşimin ortaya çıkardığı kavramların Avrupa ve Türkiye'deki kentsel dönüşüm sürecindeki yansımalarının karşılaştırılması ve Türkiye-İstanbul  için bir çerçeve oluşturulması, olarak belirtiliyor.

Etkinliğin programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yapisal-cevrenin-yeniden-canlandirilmasi-yeni-kullanimlar-icin-eski-mekanlara-yeniden-nitelik-kazandirmak_64262.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!