Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Yaşasın Mimari"nin Son Bölümü, Mimarlığın Geleceğine Bakıyor

Yaşasın Mimari dizisi, "Geleceğin Mimarlığı, Mimarlığın Geleceği" temalı 13. bölümüyle sona eriyor. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin NTV ile birlikte hazırladığı dizinin bu bölümünde, sosyal ve teknolojik gelişimlerin hayatımızı ve mimarlığımızı nasıl etkileyeceği, mimarlığın bu gelişime ne tür cevaplar vermekte olduğu, yine örnek yapılar

yapi.com.tr

Diğer

"Yaşasın Mimari"nin Son Bölümü, Mimarlığın Geleceğine Bakıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Kasım 2009
YER: NTV
+ Ajandama Ekle

Yaşasın Mimari dizisi, "Geleceğin Mimarlığı, Mimarlığın Geleceği" temalı 13. bölümüyle sona eriyor. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin NTV ile birlikte hazırladığı dizinin bu bölümünde, sosyal ve teknolojik gelişimlerin hayatımızı ve mimarlığımızı nasıl etkileyeceği, mimarlığın bu gelişime ne tür cevaplar vermekte olduğu, yine örnek yapılar üzerinden anlatılıyor.

Teknolojinin "doğaya kafa tutan" değil, "çevre duyarlı" yaklaşımları öne çıkaran bir anlayışla mimariye yansımasının önemine vurgu yapılan bölümde, yerel özelliklerin yenilikçi projelerde nasıl değerlendirilebileceği de ele alınıyor.

Kadri Atabaş ve Abdi Güzer'in danışmanlığını yaptığı bölümün konukları Ayşen Savaş, Hüseyin Kahvecioğlu, Gökhan Avcıoğlu ve İSMD Başkanı Doğan Hasol.

Ayrıca İSMD’nin, “Yaşasın Mimari” belgesel dizisinin on üç bölümlük setinin hazırlıklarını tamamladığı bildirildi. Aralık ayında dağıtıma girecek olan film setinin, mimarlık fakültelerinin, belediyelerin, bazı orta öğretim kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin arşivlerinde yerini alması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yasasin-mimarinin-son-bolumu-mimarligin-gelecegine-bakiyor_74481.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!