Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Yeni Öneriler/Yeni Önermeler - XIII

Borusan Sanat Galerisi'nin 1998 yılından bu yana düzenlediği "Yeni Öneriler-Yeni Önermeler", sergi dizisinin XIII. ve XIV. bu yıl yaz aylarında gerçekleştirileceği iki sergiyle sürüyor. Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 100 proje dosyası arasından seçilen 18 genç sanatçının tanıtılacağı sergiler, 10 Haziran'dan itibaren 9 Eylül'e dek sürecek

yapi.com.tr

Sergiler

Yeni Öneriler/Yeni Önermeler - XIII
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Haziran 2005
BİTİŞ TARİHİ: 7 Eylül 2005
+ Ajandama Ekle

ENİ ÖNERİLER/YENİ ÖNERMELER - XIII sergisi 10 Haziran -7 Eylül 2005 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Gençlerden Yeni Öneriler

Borusan Sanat Galerisi'nin 1998 yılından bu yana düzenlediği "Yeni Öneriler-Yeni Önermeler", sergi dizisinin XIII. ve XIV. bu yıl yaz aylarında gerçekleştirileceği iki sergiyle sürüyor. Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 100 proje dosyası arasından seçilen 18 genç sanatçının tanıtılacağı sergiler, 10 Haziran'dan itibaren 9 Eylül'e dek sürecek aşamalı iki sergiyle genç Türk sanatına ilişkin önemli ipuçları verecek.

Bu yıl Anadolu Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Üniversitesi'nden seçilen genç sanatçıların sergileri, her yıl olduğu gibi resim, heykel, fotoğraf, enstelasyon ve video gibi farklı mecraları bir araya getirecek. Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Nejat Satı, Özerk Ergenç ve Tanzer Kantık, Meltem Özden, Marmara Üniversitesi'nden Berna İpek, Pınar Akarsu, Ece Burgaz ve Göksu Gül, Mersin Üniversitesi'nden İbrahim Tokaslan ve Mimar Sinan Üniversitesi'nden Hümeyra Erkmen'in katılacağı ilk sergi, 10 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında izlenebilecek.

Yaz aylarının birinci "Yeni Öneriler-Yeni Önermeler" sergisinde, Nejat Satı görsel kültür bombardımanı içinde bireyin içine düştüğü bunalımı ele alırken, Özerk Ergenç kent ve doğa ikilemini irdeliyor. Tanzer Kantık, ironik bir biçimde endüstriyel nesnelerle sanat nesnelerini karşılaştırarak heykel olgusuna yeni bir yorum getirirken, Berna İpek tuval yüzeyinden mekâna yayılan resimleriyle, Pınar Akarsu ise resimlerindeki dışavurumcu, ruhsal atmosferle ile dikkat çekiyor. Ece Burgaz, eylemsizliği, sıkıntıyı ve bütün bir hayata yayılan klostrofobiyi irdelerken, Göksu Gül sevgisizlik ve terk edilme korkusunu ele alıyor. İbrahim Tokaslan dünyaya dair yeni gelişmeleri sorgularken, Hümeyra Erkmen dil ve düşünce arasındaki sınırları araştırıyor. Meltem Özden ise, resimleriyle, kendine dair ayrıntıları anlattığı bir yaşamöyküsü kuruyor.

"Yeni Öneriler-Yeni Önermeler" sergisinin 22 Temmuz-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek ikinci aşamasında ise, Anadolu Üniversitesi'nden Nazım Ünal, Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Nurdan Sezer ve Merve Şendil, Marmara Üniversitesi'nden Murat Sezer, Sezin Eker, İpek Ertan, Sabancı Üniversitesi'nden Ender Gelgeç ve Yıldız Üniversitesi'nden Elçin Ekinci yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yeni-oneriler-yeni-onermeler---xiii_29111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!