Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Yeşil İş/Green Business 2012 Konferansı

18-19 Ekim tarihlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımıyla İstanbul Swissotel’de gerçekleşecek Yeşil İş 2012’de “Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş” konusu ele alınacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Yeşil İş/Green Business 2012 Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Ekim 2012
BİTİŞ TARİHİ: 19 Ekim 2012
YER: İstanbul Swissotel
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Sürdürülebilirlik Akademisi

ANA SPONSORLAR:

Schneider Electric, BASF, TSKB ve Unilever Türkiye

+ Ajandama Ekle

İş dünyasında sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak ve sektörel çözümler ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Yeşil İş-Green Business 2012,  sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma sorumluluğuyla hareket eden tüm paydaşları bir araya getiriyor. 18 - 19 Ekim tarihlerinde Swissotel’de düzenlenecek olan sürdürülebilir iş buluşması Yeşil İş-Green Business’ın açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yapılacak.

Schneider Electric’in stratejik çözüm ortaklığında düzenlenen konferansın diğer önde gelen çözüm ortakları ise BASF, TSKB ve Unilever Türkiye olarak sıralanıyor.

Sürdürülebilirlik anlayışının iş dünyasının vazgeçilmez bir prensibi haline geldiği günümüzde, kamu-özel sektör paydaşlığının önemine vurgu yapacak olan Yeşil İş - Green Business, birçok farklı sektörü ilgilendiren ve disiplinlerarası bir yaklaşımla hazırlanan programıyla her yıl yeni fırsatları ve iş modellerini paylaşıyor. Sürdürülebilir iş modelleri, sürdürebilir iş finansman modelleri, kurumlarda karbon yönetimi, yenilenebilir enerji, yeşil istihdam, sürdürülebilir şehirler, sürdürülebilir tüketim, sürdürülebilir tarım, sürdürülebilir turizm, enerji verimliliği yönetimi, yeşil tesisler ve sürdürülebilir belediyeler gibi birçok konu başlığını kapsayan konferans programı, yoğun ve bütünleşik içeriğiyle günümüzde iş dünyasının en önemli gündem maddelerinden biri olan sürdürülebilirlik konusundaki tüm sorulara cevap vermeye hazırlanıyor.   

Sürdürülebilirlik önderleri ve sürpriz konuklar Yeşil İş’te

Sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarıyla dünya çapında tanınan konuşmacıları ağırlamaya hazırlanan konferansta; “insanların çöpe bakış açısını ve sürdürülebilirliğin tarihini değiştiren isim” olarak ünlenen, Terracycle şirketinin kurucusu genç dahi girişimci Tom Szaky, dünya çapında bir sürdürülebilirlik lideri olarak tanınan The Guardian Sustainable Business Genel Yayın Yönetmeni Jo Confino ve CNN’de yaptığı programlarla tanınan ve güneş enerji çalışmalarına katkısı nedeniyle ABD İklim Enstitüsü Ödülü sahibi olan Jeremy Leggett, sürdürülebilirlik raporlamasına standart oluşturan ve küresel sürdürülebilir ekonomiye yönelik vizyonuyla en etkili uluslararası organizasyon olan Global Reporting Initiative-GRI’ın Ceo’su Ernst Ligteringen gibi isimler dikkat çekiyor. Sürdürülebilir yaşam ve tüketim konusunda sıra dışı fikirleriyle tanınan sürdürülebilirlik danışmanı Julia Hailes ile kamu ve iş dünyası için geliştirdiği reformlarla adından söz ettiren sürdürülebilirlik lideri Terry A’Hearn da konferansta katılımcılara seslenecek önemli konuşmacılar arasında yer alıyor.

Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu’nun da yer aldığı konferansta söz alacak isimler arasında Türkiye’den de birçok önemli isim bulunuyor; Schneider Electric Balkanlar ve Orta Doğu Bölgesi Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil; Unilever Türkiye Gıdadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin; BASF Business Center Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes; SKD Başkanı ve Coca Cola Türkiye – Kafkasya Bölüm Başkanı Galya Molinas, TSKB Kurumsal Pazarlama ve Kurumsal Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Akgüç; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Prof.Dr.Melsa Ararat, Murat Sungur Bursa yer alıyor. Yeşil İş  - Green Business 2012, bu sene sürpriz konukların da katılımıyla renklenecek. Katılımcılar tarafından merakla beklenen bu isimlerin şimdilik sadece sürdürülebilirlik konusunda farklı yaklaşımlar ortaya koyacağı belirtiliyor.

Konferansın karbon ayak izi silinecek

Sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma amacıyla düzenlenen Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012, “Karbon Nötr Konferans” olarak organize edilecek. Konferans süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları hesaplanarak konferansın karbon ayak izi silinecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yesil-is-green-business-2012-konferansi_102447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!