Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 'Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması'nın dördüncüsünü düzenliyor. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye'de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 23 yıldır çalışan Birliğin, üyesi olan beton üreticilerinin yalnızca teknik açıdan değil, çevre ve işçi

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması 4. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 31 Ocak 2012
+ Ajandama Ekle

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 'Yeşil Nokta Çevre Ödülleri Yarışması'nın dördüncüsünü düzenliyor. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye'de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 23 yıldır çalışan Birliğin, üyesi olan beton üreticilerinin yalnızca teknik açıdan değil, çevre ve işçi güvenliği açısından da teşvik edilip geliştirilmesi için uğraş verdiği vurgulandı.
    
Bu amaçla, Birliğin geleneksel hale gelen yarışmasının dördüncüsünün 2012 yılında gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığı, yarışmaya katılan hazır beton tesislerinden hazırlanan soru listesine göre en yüksek puan alan 10 tesise 'yeşil nokta çevre ödülü' verileceği, bu ödülü alan tesislerden seçilecek 3 tesisin ise Türkiye'yi Avrupa Hazır Beton Birliği 2012 Hazır Beton Kongresi'nde temsil edeceği bildirildi.
    
Yarışmaya THBB üyesi firmaların hazır beton tesisleri katılabilecekken, firmaların tesislerle ilgili istenilen belgelerle birlikte en geç 31 Ocak 2012 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor. Bir firma, en fazla 4 tesis ile yarışmaya katılabilecek. Bir önceki yarışmada yeşil nokta çevre ödülünü alan 3 tesis yarışmaya katılamayacak.

Denetim ekipleri, yarışmaya katılan tesisleri 2012 Şubat-Nisan ayları arasında ziyaret edecek ve incelemelerde bulunacak. Denetimler, çevre denetim listesinde bulunan kriterlere göre yapılacak.
    
Yarışmaya katılan hazır beton tesislerinin sadece temizliği, estetik görünümü ve yeşillendirilmiş olması göz önünde bulundurulmayacak. THBB Çevre Denetim Listesinde yer alan hava kalitesinin korunması, gürültü, atık su kontrolü, akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi, katı atık yönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurları denetimlerde dikkate alınacak. Hazırlanan raporlar, THBB Çevre Komitesi tarafından değerlendirilerek kazanan tesisler belirlenecek.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/4-yesil-nokta-cevre-odulleri-yarismasi_90275.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!