Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yeşil Yakalı Kadınlar Yapı Arena Sahnesinde

Yapı Medya İletişim, 42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında 21 Haziran Dünya Güneş Günü’nde, sürdürülebilir yaşam ve enerji dönüşümü alanında başarılara imza atan ‘Yeşil Yakalı Kadınlar’ı Yapı Arena sahnesinde bir araya getiriyor.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Yeşil Yakalı Kadınlar Yapı Arena Sahnesinde
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Haziran 2019
YER: 42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, TÜYAP
DÜZENLEYEN:

ITE Turkey, YEM Fuar, Yapı Medya İletişim iş birliği ile

WEB ADRESİ:

https://www.yapifuari.com.tr/Ana-Sayfa

DİĞER BİLGİLER:

A. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul

+ Ajandama Ekle

Yapı sektöründe sürdürülebilirliğin farklı boyutları ile ilgili süregelen tartışmalarda, enerji konusu daha çok yer almaya başladı. Enerji sektöründeki yenilikçi yaklaşımların mimarlık ve tasarıma yansımaları dünyada heyecan verici işlere sahne oluyor. Yapı Medya İletişim, 42. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında 21 Haziran Güneş Günü’nde, ‘Yeşil Yakalı Kadınlar’ı Yapı Arena sahnesinde bir araya getiriyor.

Moderatörlüğünü, ulusal mimarlık ve kentsel tasarım yarışmalarında ödülleri olan, bahçe tasarımından masterplana uzanan farklı ölçeklerde projeler üreten, PRAXIS Kurucusu Enise Burcu Derinboğaz’ın yapacağı panelde; 2012 yılında global sürdürülebilirlik hareketine yaptığı katkılardan dolayı Dünya Yeşil Binalar Konseyi tarafından “Dünya Yeşil Binalar Konseyi Başkanlık Ödülü”ne, 2017’de ise kurmuş olduğu TURKECO firması ile Global Kadınlar Grubu ve ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından Sürdürülebilirlikte Kadın Liderlik (WSLA) üdülüne değer görülen, TURKECO İnşaat Enerji Ltd. ve Sürdürülebilir Binalar Yatırım Platfomu Kurucusu Dr. Duygu Erten, 2018 senesinde enerji sektöründe kadın istihdamının artırılması, kadınların güçlendirilmesi ve birbirlerine erişimlerini sağlamak için “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarında ve Enerji Platformunda Türk Kadınları” grubunun kurucusu ve Windfor Danışmanlık Türkiye Müdürü Sedef Budak ve Nükleer Enerji Enstitüsü'nde yüksek lisans ve 2005 yılında Enerji-Nükleer Araştırmalar Enstitüsü'nden doktora derecesinin ardından, güneş enerjisi ve enerji verimliliği alanlarında araştırmalarına devam eden IEEE üyesi İTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Zuhal Er, proje finansmanı alanında gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda, 2019 yılında Uluslararası Finans Merkezi tarafından, MENA bölgesinin "En Başarılı Proje Finansmanı Danışmanı"  ve "Proje Finansmanı alanında En İlham Verici Kadın"  ödüllerine değer görülen Profinstance Proje Finansmanı & Kurumsal Bankacılık Danışmanlık & Eğitim Kurucusu Özlem Kıldır konuşmacı olarak yer alacak.

Sürdürülebilir yaşam ve enerji dönüşümü alanında ilham verici başarılara imza atan öncü kadınlar, sizleri,Türkiye’de yenilenebilir enerjiyi mimarlık ve mühendislik arakesitinde birlikte düşünmeye davet ediyor. Dünya Güneş Günü’nde, Enerjinin Dönüşümü ve Tasarım Dünyası ile ilişkisini ‘Yeşil Yakalı Kadınlar’ ile tartışacağız.

12:00-13:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Salon 14 Yapı Arena sahnesinde gerçekleşecektir.

Herkese açık ve ücretsiz olan etkinliğe linkten kayıt olunabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yesil-yakali-kadinlar-yapi-arena-sahnesinde_173073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!